У тимчасово окупованому Криму повідомляють про нові наслідки нічної повітряної атаки, під ударом могла бути точка запуску "шахедів", є знеструмлення, зокрема окупанти кажуть про блекаут у Севастополі, пише УНН.
Деталі
За даними моніторингового телеграм-каналу "Крымский ветер" з посиланням на дані супутникової зйомки, відзначається пожежа біля села Шафранне, на захід від аеродрому "Гвардійське". "Це місце відоме як одна з точок запуску БПЛА типу "Шахед"/"Герань", – ідеться у повідомленні.
У Криму прогриміла серія вибухів: повідомляють про удари біля залізничної станції та роботу ППО24.06.26, 02:25 • 5324 перегляди
Також по окупованому півострову повідомляється про знеструмлення.
Севастополь повністю залишився без світла, що підтверджує й окупаційна влада.
За даними моніторингового телеграм-каналу "Крымский ветер", було три прильоти по головній електропідстанції в Севастополі, виникла сильна пожежа. Стовп чорного диму, як вказано, піднімається високо вгору.
Дим від палаючої електропідстанції ПС 330/220/110/35 кВ "Севастополь", як зазначається, видно на багато кілометрів. Очевидці стверджують, що вночі нарахували 6-7 прильотів.
Електропідстанція ПС 330/220/110/35 кВ "Севастополь", яка живить весь Севастопольський енергорайон, є основним вузловим об'єктом у Севастополі.
Низка сіл Червоногвардійського району, як вказано, також залишилися без світла.
У Бахчисараї після удару спалахнули склади бригади МТЗ Чорноморського флоту рф24.06.26, 04:25 • 14518 переглядiв
Повідомляється про пожежу в місці падіння збитого БПЛА в Сімферополі.
OSINT-аналіз ASTRA свідчить, що в ніч проти 24 червня після атаки горіла Сімферопольська ТЕЦ.
На південь від Керчі відзначається пожежа на території військового містечка, повідомляє моніторингова група телеграм-каналу "Крымский ветер" з посиланням на дані супутникової зйомки. Два осередки пожежі, причина займання невідома. Вибухи в Керчі, як вказано, було чути чотири рази вночі.
Додамо
Військові за допомогою middle-strike БПЛА українського виробництва вже завдали ураження по ключових кримських мостах біля Чонгара та Армянська. Удари здійснили за допомогою безпілотників FP-2 та "Бегемот". По мосту, що з’єднує Херсонську область із Кримом в Чонгарі, били двічі – у ніч з 6 на 7 червня, а також у ніч на 9 червня.
Окрім того, 8 червня під ударом опинився міст, що веде з Генічеська до Арабатської стрілки. Ще два мости через Північно-Кримський канал – у районі населених пунктів Преображенка та Мирне біля Армянська – були атаковані 11 червня.
Окрім того, у ніч на 13 червня були уражені КПП "Джанкой", залізничний міст та понтонна переправа. На відеозаписах ударів, які показали в 1-му окремому штурмовому полку імені Дмитра Коцюбайла, замість традиційного прицілу – зелене серце, яке характерне для ударних дронів, що виробляє компанія Fire Point.
У ніч проти 22 червня був знищений залізничний міст через Північнокримський канал.
Серія ударів по мостах та логістичних маршрутах, які з'єднують тимчасово окупований Крим із материковою частиною України, стала черговим етапом української стратегії ізоляції російського угруповання на півдні.
Військовий експерт Олег Жданов вважає, що саме півострів залишається найвразливішою ланкою російської окупаційної системи.
"Ми завжди з самого початку казали, що легше всього буде звільнити Крим, а не територію материкової України. Чому? Тому що материкова частина примикає до російської федерації, і там дуже потужна логістика. А Крим – це територія, яку захопити можна, але утримати надзвичайно складно", – зазначив Олег Жданов у коментарі УНН.
На думку експерта, нинішні удари мають не лише військовий ефект з відрізання логістики російських військ, а й політичний.
"Створення умов для звільнення Криму зводить нанівець усі цілі, які путін ставив перед цією війною. Я маю на увазі ще 2014 рік, коли він говорив про "повернення в рідну гавань" і обіцяв зробити з Криму "непотоплюваний авіаносець". А тепер цей авіаносець іде на дно. Ламається головна політична мета захоплення чужих територій і знищення України як держави", – пояснив Жданов.
Удари по кримській логістиці ставлять росію перед вибором: або перекидати дедалі більше ресурсів на захист окупованого півострова, або ризикнути поступовою втратою контролю над Кримом.






















