Експерти оглянули конфісковану російську військову техніку і дійшли висновку, що військова промисловість Москви залежить насамперед від комплектуючих із країн НАТО. Проте зараз імпорт вичерпується.
Але для України це не привід видихнути, а скоріше навпаки. Про це повідомляє німецьке видання "Die Welt", пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Ще у листопаді 2014 року в Росії заговорили про залежність від Заходу. Тоді ж кремлівський диктатор Володимир Путін заявив, що військова промисловість Москви має стати незалежною від імпорту комплектуючих. Він зажадав, щоб комплектуючі свого виробництва нічим не поступалися раніше закуповуваним за кордоном виробам, а власні російські розробки були "високоякісними" .
Дмитро Рогозін, один із найзапекліших зовнішньополітичних осіб у путінській системі, а потім віцепрем'єр, пообіцяв повністю замінити імпорт лише за три роки.
Майже вісім років по тому на полі бою української війни виникає інша картина. Російська армія, як і раніше, безнадійно залежить від західного імпорту. На відміну від війни на Донбасі 2014-2015 років Росія використовує найсучасніше озброєння. Тисячі автомобілів та ракетних комплексів вже знищені або захоплені у боях. Їх досліджували фахівці України та Заходу.
Читайте також: Україні необхідно 60 ракетних систем дальньої дії – Арестович
Наприклад, бортовий комп'ютер крилатої ракети Х-101, використовуваної Росією, складається з 35 мікросхем, які були зроблені США. У системі радіоперешкод "Борисоглебськ-2" фахівці виявили британські високочастотні транзистори. А технічним серцем найсучаснішого розвідувального безпілотника "Орлан-10" виявився тепловізійний датчик французького виробника LYNRED.
Чим сучасніша зброя, тим більша ймовірність, що вона не може обійтися без західних комплектуючих. Для ходу війни це означає, що російські запаси високотехнологічної зброї виснажуються. Чим довше триватиме війна, тим, швидше за все, буде старіша зброя — тому що постачання західних комплектуючих стає дедалі складнішим.
У цьому немає нічого нового для спеціалістів. Декілька років тому частка іноземних комплектуючих у російських системах озброєння оцінювалася до 85 відсотків. Швидше за все, мало що змінилося щодо цього. Побічно це визнають і російські зброярі.
Деякі заводи хочуть замінити комплектуючі на аналогічні комплектуючі білоруського виробництва. Але чи зможе Мінськ поставити їх у потрібній кількості, невідомо.
Читайте також: Жданов пояснив, чому США затягують надання озброєння Україні
Деякі комплектуючі взагалі не можна замінити аналогами російського виробництва чи дружніх країн. За словами дослідників із британського Королівського інституту об'єднаних сил, до них відносяться ключові компоненти крилатої ракети 9М727, яка запускається російською системою "Іскандер-К".
Нові санкції ЄС та США ускладнюють отримання необхідних компонентів. Навіть із підставними компаніями та сірим імпортом товарів подвійного призначення закупівля західних компонентів, ймовірно, буде відкладена на невизначений термін, що ще більше обмежує використання Росією сучасної зброї у війні проти України. Але це не обов'язково означає полегшення нашої країни.
Коли сучасна зброя стає дефіцитною, Москва вдається до випробуваного: коли є сумніви, російські військові жорстоко застосовують свої неточні реактивні системи залпового вогню "Град" та артилерію. У боєздатному Сєвєродонецьку на сході країни українські військові вже давно говорять про масштабне бомбардування.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube