Австралійські фахівці просунулися в дослідженнях причин СРСН, який забирає життя, одного з двох тисяч немовлят у США. На думку експертів, справа у нестачі всього одного ферменту.
Синдром раптової смерті немовлят, або СРСН, є несподіваною смертю здорової дитини у віці до одного року. Точних причин цього явища наука не знає, але на основі статистичних даних вдалося виявити кілька закономірностей, умовно названих критеріями ризику: куріння матері під час вагітності, сон немовляти на животі, ускладнені пологи та штучне вигодовування, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Незважаючи на широку поширеність недуги, вченим поки що не вдалося дізнатися про точні причини її виникнення. Зокрема, тому що частина раптових немовлят без видимої причини пояснюється недбалістю батьків або навіть прямим наміром.
Тим паче неможливим залишається завчасно визначити схильність дитини до СРСН.
Проте нещодавно група австралійських учених наблизилася до вирішення обох загадок. Вони вивчили ферментний склад крові 67 померлих від СРСН дітей та виявили одну невідповідність з кров'ю живих або померлих з інших причин немовлят. В аналізах дітей з синдромом спостерігалося зниження рівня ферменту під назвою бутірілхолінестераза (БХЕ). Ця речовина є частиною вегетативної нервової системи та дозволяє контролювати артеріальний тиск та дихання.
До речі, зв'язок між пасивним курінням та зниженням БХЕ давно виявлено.
Читайте також: В Европе и США зафиксировали загадочную детскую болезнь: один ребенок умер
Складність у тому, що вчені брали зразки крові дворічної давності, а також у тому, що їхня вибірка включала випадки СВДС, діагностовані коронером, а не за допомогою результатів розтину. Тому результати дослідження не є остаточними.
Але вчені на чолі з професором Кармел Харрінгтон налаштовані оптимістично. За їхніми словами, це дослідження — лише перший крок, у майбутньому вони розраховують не лише дізнатися про причину виникнення СРСН, а й розробити систему тестування для виявлення ризиків його виникнення, що дозволить запобігти смерті немовлят.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube