Українські пілоти використовують тактику, вперше розроблену ВПС США, щоб битися проти росіян в небі над лінією фронту. З’явилися відео останніх місяців, на яких українські пілоти виконують так звані місії "Дика ласка" (SEAD).
Стратегія полягає в тому, що пілоти реактивних літаків спонукають протиповітряну оборону противника навести на них радари. Потім літаки відстежують джерело радіолокаційних хвиль та завдають ударів американськими високошвидкісними ракетами AGM-88 (HARMs), перш ніж російські системи випустять ракети "земля-повітря", інформує UAINFO.org з посиланням на Business Insider.
Тактика SEAD — що вона означає
Військово-повітряні сили США започаткували тактику SEAD у війні у В’єтнамі. Так званим літакам Wild Weasel ("Дикі ласки") було доручено знищити радари протиповітряної оборони противника, щоб звільнити шлях для штурмовиків.
"Дикі ласки" мали радіолокаційні приймачі для визначення місця протиповітряної оборони противника і спочатку були озброєні бомбами, а пізніше спеціальними ракетами, які могли вражати радар.
Читайте також: Генштаб змінив назви напрямків: що відбувається
Термін "дика ласка" походить від Project Wild Weasel. За даними Національного музею ВПС США, ця стратегія протидії ЗРК ВПС США використовувала прямі атаки для придушення протиповітряної оборони противника .
Ці місії, які спочатку називалися "Project Ferret" — з посиланням на маленького хижого ссавця, який заходить до своєї жертви в лігво, щоб убити її, — були перейменовані на Project Wild Weasel, щоб їх не плутати з кодовою назвою "Ferret", яку використовували під час Другої світової для радіолокаційних бомбардувальників протидії.
HARM — остання з цих ракет "повітря-земля": снаряд вагою близько 770 фунтів із дальністю близько 90 миль. Ці ракети можуть виявляти та вражати радари противника навіть після вимкнення радіолокаційних систем.
"Україна явно вчиться у західної військової думки. Україна приділяє велику увагу місіям SEAD", — сказав Фредерік Мертенс, стратегічний аналітик Гаазького центру стратегічних досліджень.
За його словами, ці місії можуть бути "дуже небезпечними", але російська ППО є "ключовою ціллю".
Він додав, що українська тактика "виходить далеко за межі класичних місій "Дикої ласки".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube