Успіх Clubhouse багато в чому завдячує пандемії. Люди втомилися через відсутність живого спілкування. Зуми, дзвінки й інші Google Meet-и вводять багатьох у стан депресії
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Максим Саваневський, повідомляє UAINFO.org.
А ще Сlubhouse – це специфічний досвід, який грає на людському бажанні "підслухати, що ж там говорять інші". Ви подорожуєте від кімнати до кімнати, де люди спілкуються на різні теми. Від нових рецептів приготування салату до перспектив місії на Марсі.
Це історія про можливість послухати наживо розмови Ілона Маска чи Марка Цукерберґа. Про те, що вони кажуть просто зараз, цієї миті. Не під час гучної конференції, а коли сидять десь у халаті на кухні чи ввечері в офісі.
Читайте також: Творці Google і Facebook визнають, що стали жертвами власних винаходів
Важливу роль у популяризації сервісу відіграв маркетинговий підхід, коли на початку запрошення отримала обмежена кількість учасників, які могли запросити лише двох інших учасників. Це сформувало з одного боку правильну спільноту, а з іншого – ажіотаж і бажання стати одним із учасників цієї спільноти.
Чи матиме соцмережа майбутнє? Важко сказати. Зараз її ріст будується на галасі навколо чогось нового. Деякі критики кажть, що сервісова авдиторія наперед є обмеженою – аудіалів у світі всього відсотків 30.
Але Clubhouse – це досвід, який не вимагає від користувача робити додаткові рухи й сидіти перед лептопом чи смартфоном, як це відбувається під час взаємодії з іншими соцмережами. Ви можете їхати в авті, готувати їжу, робити хатні справи та слухати цікаві розмови.
Читайте також: Без соцмереж не було б і штурму Капітолію. Ігнорувати цей виклик і далі не можна
Важливо, що більшість учасників – це все ж споживачі контенту, а не його творці. Наразі функціонал соцмережі досить обмежений. Днями засновники викатали дорожню мапу проєкту із функціями, які з’являться ближчим часом. Деякі з них можуть як зробити соцмережу цікавішою, так і перетворити її на "болото контенту".
Великий виклик – це алгоритми машинного навчання, які мають рекомендувати кімнати в соцмережі якомога ближче до інтересів користувачів. Адже кількість кімнат зараз зростає експоненційно. І стає все важче знайти щось цікаве для себе.
Ще один виклик – це питання приватності інформації. Регулятори кількох країн уже говорять про те, що соцмережа, м’яко кажучи, порушує законодавство щодо персональних даних, зокрема GDPR у Європі. Наприклад, для того, щоби скористатися правом запрошення інших користувачів, ви повинні дати доступ соцмережі до всіх своїх контактів.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube