Президент України Володимир Зеленський підписав укази, якими ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо продовження санкцій проти субʼєктів, які обслуговують російський ВПК, та запровадження санкцій щодо зрадників-колаборантів. Про це йдеться на Офіційному інтернет-представництві Президента України, передає УНН.
Деталі
Як зазначається, перший указ стосується продовження санкцій проти компаній та їхніх засновників, які виробляють і модернізують російську вогнепальну зброю, створюють дрони та системи обміну даними для окупантів, здійснюють метеорологічне й інформаційно-технічне забезпечення російської авіації.
Другий санкційний пакет містить 67 фізичних та одну юридичну особу, які підтримують збройну агресію росії та служать рф на тимчасово окупованих територіях. Серед них – так звані міністри, депутати, судді.
Зокрема, директорка дитячого садка Раїса Прилипко, яка допомагала викрадати й незаконно переміщувати дітей із тимчасово окупованих територій Донеччини до росії.
Також – керівник агрофірми "МИР" Іван Доценко, що закликав представників бізнесу та аграріїв Херсонщини служити ворогу, і підприємство "Союзметалсервіс", яке забезпечує роботу незаконно захоплених окупантами металургійних, коксохімічних та вугільних підприємств Донеччини й Луганщини.
Кожен, хто допомагає росії вести війну проти України – на полі бою, в кабінетах окупаційних адміністрацій чи в інформаційному просторі – повинен бути готовим до нових санкцій. Санкційний тиск на таких осіб лише зростатиме як в Україні, так і в інших країнах світу
– зазначив уповноважений Президента з питань санкційної політики Владислав Власюк.
Усю відповідну інформацію Україна передасть партнерам для подальшої роботи над синхронізацією санкцій у міжнародних юрисдикціях.
Нагадаємо
Рада Євросоюзу 25 червня продовжила обмежувальні заходи проти росії ще на 12 місяців – до 31 липня 2027 року.























