Полковника СБУ засуджено до довічного позбавлення волі за державну зраду в умовах воєнного стану та передачу таємної інформації російським спецслужбам. За даними слідства, він протягом тривалого часу передавав рф дані щодо оборони, наслідків ракетних ударів та об’єктів критичної інфраструктури, зокрема після початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомив Генеральний прокурор Руслан Кравченко, пише УНН.
Колишнього начальника Штабу Антитерористичного центру при СБУ Дмитра Козюру визнано винним у державній зраді в умовах воєнного стану. Полковник, кадровий офіцер СБУ мав доступ до державної таємниці та відповідав за координацію боротьби з тероризмом. У березні 2018 року у Відні його завербували фсб рф
– йдеться у повідомленні.
Як зазначає Генпрокурор, за грошову винагороду він зобов'язався збирати й передавати російським спецслужбам оборонні відомості в тому числі дані, що становлять державну таємницю.
З того часу він був на постійному зв’язку зі своїми російськими кураторами. Для конспірації на зв’язок із представниками російських спецслужб виходив через посередника. Шифрограми підписував особисто.
Активна діяльність розпочалася в період повномасштабного вторгнення В його обов’язки входило шпигування за командними пунктами СБУ та передача даних про атаки по бізнес центрах та кількість поранених військових і цивільних.
Так з 2024 по 2025 роки засуджений систематично передавав інформацію про наслідки ракетних ударів по об’єктах у Києві, місцях дислокації підрозділів СБУ, дані військових частин, службові документи, аналітичні матеріали
– зауважив Кравченко.
Також він передавав документи з грифом "таємно" щодо об’єктів критичної інфраструктури, зокрема газотранспортної системи, та планах збільшення ППО на цих об’єктах.
У лютому 2025 року зрадника викрили. У своїх показах він визнав роботу на фсб рф за фінансову винагороду.
Сьогодні йому оголошено вирок, довічне позбавлення волі. Той, хто носив українські погони, і почав працювати на фсб, стає ворогом України. Для таких лише найсуворіше покарання. Дякую СБУ та прокурорам за злагоджену роботу. Працюємо далі
– резюмував Генпрокурор.
Завершено розслідування у справі про узурпацію влади Віктором Януковичем та 16 ексвисокопосадовцями – Генпрокурор 17.06.26, 13:28 • 31802 перегляди























