Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що під час сьогоднішнього обміну вдалося повернути військових, які перебували у полоні рф з 2022 року. Про це Лубінець повідомив у Telegram, передає УНН.
Деталі
Українським державним органам вдалося звільнити з російської неволі 160 українців. Це воїни ЗСУ, у тому числі ТрО, ДПСУ, НГУ, ДССТ, УВМА. Серед звільнених – бійці "Азову", зокрема офіцерського складу. Наші Захисники входили до складу мотопіхотних, штурмових, повітрянодесантних, аеромобільних, стрілецьких, артилерійських, авіаційних військ, морської піхоти. Особливість цього повернення в тому, що практично 99% звільнених потрапили у полон у 2022 році. Вони пробули в найскладніших умовах утримання понад 4 роки
– написав Лубінець.
Він зазначив, що багато повернутих – це старший офіцерський склад. Загалом під час цього обміну вдалося повернути 58 офіцерів.
Також удома сім захисників, які відсвяткують день народження в червні, а двоє з них мали свято два дні тому.
Найстаршому з повернутих – 66 років, наймолодшому – 26 років. Ще одна невелика деталь: у списку 21 людина, яка має однакові прізвища. Тобто це двоє або троє однофамільців
– додав Лубінець.
Нагадаємо
Президент України Володимир Зеленський повідомив про черговий обмін і повернення із російської неволі додому 160 військових, які були в полоні ще з 2022 року, серед них – захисники Маріуполя та "Азовсталі".























