Найбільший резонанс в Україні викликала заява Мар’яни Безуглої (на фото), яка написала, що Головнокомандувач ЗСУ має піти у відставку, бо не надав депутатам план війни (Фото:Мар’яна Безугла via Facebook)
Секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав вимоги кількох нардепів показати план війни дикредитацією як військового, так і політичного керівництва, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Коментуючи заяву заступниці голови оборонного комітету Ради Мар’яни Безуглої про те, що у військових немає плану дій на 2024 рік, Костенко заявив в ефірі Radio NV:
«Я вважаю, що ці заяви є дискредитацією військового керівництва. І політичного зокрема, тому що в нас все-таки Збройними силами під час війни верховний головнокомандувач керує, це президент України. А йому підпорядковується головнокомандувач. Вже заявляли багато експертів, немає таких планів, які має головнокомандувач і верховний головнокомандувач представляти комітету».
За словами нардепа, крім Безуглої, про плани війни, які не надали військові, говорив також лідер фракції Слуги народу в Раді Давид Арахамія та депутатка від Голосу Олександра Устінова.
«Вони десь взяли цей меседж про план війни, про який більше ніхто не говорить. І почали це вкидати в засоби масової інформації, що як наче нам немає, що показати нашим партнерам. Я не знаю, для чого це було зроблено. Але саме ці три народні депутати про цей план війни говорили, який вони начебто не бачили. Тільки я не розумію, чому вони мають це бачити. Ще Безугла і Арахамія — з комітету нацбезпеки, по іншим в мене взагалі немає уявлення», — зазначчив Костенко.
Він додав, що комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки не запитував про плани війни у Зеленського чи Залужного.
«Генштаб — чи на щастя, чи на жаль — не має нічого показувати. Розуміємо, що такі плани, як ведення війни, дійсно має знати невелика кількість людей. Зокрема, люди, які долучені до Ставки верховного головнокомандувача», — заявив нардеп.
Він висловив сумнів, що людина без військової освіти змогла б зрозуміти та оцінити плани війни, якби їх подали.
Устінова в інтерв'ю Європейській правді 22 листопада заявила: «Тепер саме від наших військових — від Залужного, від його генералів — залежить те, який план ми будемо показувати нашим міжнародним партнерам. Вони хочуть бачити план А і план Б. І саме під це вони готові давати зброю».
У коментарі NV 4 грудня вона сказала, що ніколи не висловлювалася за відставку головнокомандувача Залужного. «Те, що я начебто висловлювалась за відставку Залужного, що розганяється у телеграм каналах, це абсолютно неправда, жодних моіх висловлювань таких не було! На моєму ФБ є фото з Валерієм Залужним в його підтримку», — зазначила вона.
24 листопада голова фракції Слуги народу у Верховній Раді України Давид Арахамія заявив, що Генеральний штаб ЗСУ має підготувати для народних депутатів орієнтовний план ведення війни, але поки що цього не зробив.
26 листопада народна депутатка від Слуги народу, членкиня парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Марʼяна Безугла заявила, що військове керівництво України «має піти», бо головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний буцімто «не зміг надати план задуму на 2024».
Вже після цієї заяви Мар’яна Безугла опублікувала ще кілька постів з критикою Валерія Залужного. В одному з них вона заявила, що головнокомандувач ЗСУ буцімто сперечався щодо мінування кордонів з генералом Марком Міллі, очільником Об'єднаного комітету начальників штабів США, а на заслуховуванні в комітеті щодо погодження закупівель нібито «заявив усім присутнім, що дрони не потрібні».
Українська правда спробувала уточнити, чи можна вважати пост Безуглої позицією партії чи фракції Слуга народу, у речниці цієї політсили Юлії Палійчук.
«Звертайтеся, будь ласка, до пані Марʼяни Безуглої. Вона сама собі прес-служба і сама відповідає за свої слова», — відповіла Палійчук УП.
Пости Безуглої спровокували масштабний резонанс в Україні. Чимало лідерів думок та політиків стали на захист Валерія Залужного або, принаймні, наголосили на безпідставності звинувачень депутатки.
Федір Веніславський, нардеп від фракції Слуга народу, представник президента у парламенті і ще один член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки заявив, що така поведінка Мар’яни Безуглої є «неприпустимою», а її перебування в комітеті «може становити реальну загрозу національній безпеці з огляду на таку модель поведінки».
27 листопада у Верховній Раді зареєстрували постанову про звільнення Мар’яни Безуглої з посади заступниці голови Комітету з питань національної безпеки.
29 листопада радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що між президентом України Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним немає конфліктів, додавши, що вони щодня спілкуються на нарадах та селекторах.
Радник голови ОП наголосив що слова Безуглої не є «офіційними заявами Офісу президента чи президента особисто». Депутати можуть говорити будь-що, проте парламент не може ухвалювати рішення щодо відставки військових, додав Подоляк.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube