Ворожі російські війська почали використовувати на фронті комплекс для виявлення безпілотників "AeroScope". Його виготовляє китайська компанія DJI.
Такий комплекс може визначити місцеположення дрона, висоту, швидкість і напрям його польоту, місце пуску та місцеположення оператора. Про це повідомили на сайті "Інформаційного спротиву", інформує UAINFO.org.
Крім того, "AeroScope" визначає номер та модель безпілотника та навіть адресу електронної пошти, яка використовувалася для реєстрації апарату. У проєкті наголосили, що окупанти використовують такий комплекс ефективно. Вперше його роботу зафіксували у жовтні, далі ще щонайменше тричі.
Читайте також: Британська розвідка пояснила нездатність Росії захистити авіабазу в Енгельсі
"Звісно, що використання цього комплексу російськими військами обумовлюється значною перевагою підрозділів ЗСУ у тактичній обізнаності завдяки масованому використанню БПЛА квадрокоптерного типу "Мавіс". Ось вони й вирішили "подолати цю проблему" найбільш кардинальним шляхом – звернулися за відповідною допомогою до того ж самого виробника, який виготовляє найбільш масовий тип українського тактичного БПЛА. Тим більше, що й виробник китайський", – сказано у повідомленні.
В "Інформаційному спротиві" також припустили, що командування окупантів найближчим часом спробує вдосконалити використання "AeroScope" на фронті. Зокрема бойові обслуги комплексу, ймовірно, будуть підпорядковані засобам управління, розвідки та корегування російських артилерійських підрозділів. Це сприятиме скороченню часу його роботи.
Читайте також: "По Кремлю ударів поки що не буде": українські безпілотники можуть діставати не тільки до Енгельса, а й до Москви, – генерал Маломуж
Крім того, у пріоритетному порядку визначати вогневе ураження саме місця посадки українських БПЛА, оскільки вогневий вплив по місцю зльоту є малоефективним.
Також, скоріше за все, у склад бойової обслуги цього комплексу росіяни введуть й свого оператора БПЛА, який буде призначений для "перехоплення" українського дрона.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube