Дієта з низьким вмістом солі знизила тиск у 70-75 відсотків добровольців незалежно від того, чи приймали вони ліки.
Відмова лише від однієї чайної ложки солі на день впливає на кров'яний тиск людини, виявили американські вчені з Університету Вандербільта, некомерційної медичної компанії Northwestern Medicine та Алабамського університету. Про наслідки скорочення кількості цього продукту у раціоні вони розповіли у дослідженні, опублікованому в медичному виданні Journal of the American Medical Association, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Зима, метаболізм і ризики: дієтолог розказала, як харчуватися взимку, щоб зберегти здоров'я
Дослідження проводили три тижні серед 213 осіб віком від 50 до 75 років. Протягом першого тижня учасники дотримувалися свого звичайного раціону, протягом другого — вживали багато солі, а третього її кількість порівняно з нормальним режимом харчування добровольців було знижено.
За словами наукового керівника дослідження Норріни Аллен, з'ясувалося, що дієта з низьким вмістом солі знижує тиск у 70-75 відсотків добровольців незалежно від того, чи приймають вони ліки, що нормалізують тиск. Ще трохи тиск знизився через тиждень дієти з низьким вмістом солі.
Читайте також: Субпродукти дуже корисні, але несуть три великі загрози здоров'ю. Дієтолог застеріг українців
«До цього ми не знали, чи можуть люди, які вже приймають ліки, знизити тиск, скоротивши споживання солі. Це наголошує на важливості зменшення кількості солі для контролю кров'яного тиску», — пояснила важливість дослідження Аллен.
До речі, щоб покращити смакові якості їжі, можна використовувати свіжі трави (базилік, чебрець, кінзу), спеції (корицю, перець чилі, кмин) та соки (гранатовий, апельсиновий або ананасовий). Також скоротити споживання солі допоможуть фрукти, овочі, цілозернові продукти та нежирні джерела білка.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube