Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова перетворила Офіс генпрокурора на Офіс публічної брехні
Про це у своєму телеґрам-каналі пише громадська організація "Центр протидії корупції", повідомляє UAINFO.org.
8 лютого її відомство вийшло із заявою-реакцією на позавчорашню ж вимогу НАБУ повернути справу Олега Татарова детективам.
Попри те, що закон повністю відносить справу до підслідності НАБУ, у Венедіктової неприховано дурять людей. Розберімо покроково:
Читайте також: Єрмак і Портнов відмазують Татарова руками Венедіктової, Печерського суду та ДБР – Шабунін
1. Венедіктова стверджує, що намагалася скасувати рішення Печерського суду, яким справу зобов’язано забрати в НАБУ, але Апеляційний суд Києва й Верховний суд залишити рішення чинним.
Це неправда, бо апеляція та Верховний суд просто не відкрили за її скаргою провадження. Вони навіть не розглядали скаргу.
Венедіктова просто допомогла зацементувати рішення Печерського суду, бо єдиним законним варіантом було оскаржити його до апеляції Антикорсуду! Це зробили прокурори САП. А тепер нові прокурори ОГПУ намагаються скаргу відкликати. Чому про це генпрокурорка мовчить?
2. Венедіктова каже, що справу Татарова передали до СБУ за рішенням Печерського суду. Знову ж – жодного слова про пряму заборону у Кримінальному процесуальному кодексі забирати справи в НАБУ. Для Венедіктової цієї норми взагалі, здається, не існує.
Читайте також: Журналіст: Татаров посилює війну проти НАБУ
3. Прокурори Венедіктової змінили підозру фігурантові справи Максимові Микитасю (саме його хабар забезпечував Татаров) для того, щоб вивести справу з-під Антикорсуду. Але навіть при цьому вона залишається підслідною НАБУ. Адже, згідно із КПК, розслідувати злочин за цією статтею повинні слідчі того органу, який почав розслідувати за попередньою статтею.
4. Станом на зараз апеляція ВАКС зупинила рішення Печерського суду про передачу справи. Тож передавати матеріали справи НАБУ не повинне, чого так вимагає Венедіктова. Навпаки, справу треба повернути до детективів Бюро.
Після всього, що наговорили в Офісі генпрокурора, довіряти йому й персонально його очільниці – себе не поважати. Цікаво, що із цього приводу думає президент Зеленський, який обіцяв іще до Нового року "зробити висновки" щодо генпрокурорки.
Здається, висновки просто лізуть у всі щілини…
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube