Вчені встановили, що мікоризні гриби мають вирішальне значення для виникнення та функціонування глобальних екосистем. Цей організм, якому 400 млн років і який живе в симбіозі із корінням рослин, може врятувати клімат Землі.
Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у Current Biology, передає ТСН, інформує UAINFO.org.
Зазначається, що під час дослідження вчені дійшли висновку, що ці гриби відповідають за виділення або транспортування гігантських об'ємів вуглекислого газу з рослин. Тобто вони беруть дуже активну участь у вуглецевому циклі, завдяки якому планета переробляє вуглець між атмосферою, океаном, ґрунтом, гірськими породами та живими організмами. Таким чином очищується повітря.
Читайте також: Льодовики Арктики кишать "зомбі": вчені зробили несподіване відкриття
Для дослідження використали майже 200 наборів даних про мікоризні гриби з понад 60 рецензованих наукових праць. Вчені оцінили кількість вуглецю, який наземні рослини розподіляють між різними функціональними типами мікоризи.
"Хоча наші оцінки базуються на найкращих наявних доказах, вони недосконалі і їх слід тлумачити з обережністю. Тим не менш, наші оцінки є консервативними, і ми стверджуємо, що ця робота підтверджує значний внесок мікоризних асоціацій у глобальну динаміку вуглецю", — йдеться у висновку статті.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube