Випромінювання магнетару, підсилене його власним потужним магнітним полем, здатне прорватися крізь його ядро та буквально розірвати таку зірку навпіл.
Про це йдеться у дослідження вчених з Університету Нью-Йорку, яке опубліковане на сайті препринтів arXiv. Як пише Futurism, відкриття було зроблено, коли автори роботи намагалися зрозуміти походження сплесків гамма-випромінювання, джерелом яких можуть бути чорні діри та магнетари (нейтронні зірки із потужним магнітним полем), передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Коли у масивних зірок закінчується паливо, з ними відбуваються найдивніші метаморфози. Завершення ядерних реакцій в серці зорі призводить до колапсу, внаслідок якого утворюється наднова. Згодом, в результаті процесу, який вчені все ще не до кінця розуміють, рештки ядра можуть перетворитися на чорну діру або на дуже щільну нейтронну зорю.
Досліджуючі ці процеси, вчені виявили досить дивне явище, яке може бути результатом колапсу ядра масивної зірки: потужні сили всередині певного типу нейтронної зірки можуть вирватися назовні і розрізати космічний об'єкт, як лезо, випромінюючи інтенсивні сплески радіації.
Під час своїй роботи дослідники створили симуляції сил всередині магнетара. Така зоря має магнітні поля, що значно сильніші, ніж у звичайної нейтронної зірки, а також неймовірно сильніші, ніж слабкі магнітні поля, такі як магнітне поле нашої Землі.
Читайте також: Астрономи зафіксували надшвидкий спалах, який досягне Землі через 8 мільярдів років
Шукаючи ймовірне джерело сплесків гамма-випромінювання, вони виявили, що випромінювання магнетара, посилене магнітними полями, здатне проникати крізь його щільні зоряні надра і, по суті, розрізати зорю навпіл. Цей інтенсивний пучок енергії дослідники назвали релятивістським лезом.
Вчені зазначили, що таке лезо випромінювання вистрілює на певну відстань і може пояснити спостереження деяких сплесків гамма-випромінювання, які тривають довше, ніж звичайні, що спалахують і згасають за лічені секунди.
Вчені планують продовжити вивчення цих релятивістських лез, сподіваючись поглибити знання про деякі з найжорстокіших і найекзотичніших фізичних явищ у Всесвіті.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube