Програма буде працювати за аналогією з виплатами за вакцинацію, тобто через застосунок "Дія".
З держбюджету України було виділено 21,5 млрд грн на одноразову виплату українцям 6,5 тис. грн. Гроші отримають ті, хто втратив усю або частину зарплати (доходу) або втратив роботу через війну, яку Росія розв'язала в Україні. Виплати здійснюватимуться за допомогою застосунку "Дія".
Про це під час свого відеозвернення заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Наступного тижня запрацює оновлена програма "єПідтримка". В рамках цієї програми кожен найманий працівник, кожен ФОП, у якого війна забрала роботу, зможе отримати 6500 гривень", – сказав він.
Порядок видачі коштів погодив Кабінет міністрів. Правила прописані у постанові №199 від 4 березня. Допомога буде надана тим, хто працює:
-
за умов трудового договору, гіг-контракту чи інших законних підстав;
-
як фізособа-підприємець (ФОП), який сплачує ЄСВ та надав звітність за 4-й квартал 2021 року або за весь 2021 рік.
Список регіонів, у яких мають проводитися виплати, Кабміну має надати ДСНС. Гроші не отримають бюджетні установи та фонди загальнообов'язкового державного страхування.
Читайте також: У Мінфіні розповіли, що буде з соцвиплатами під час війни з Росією
"Програма буде працювати за аналогією з виплатами за вакцинацію – через застосунок "Дія". Міністерство цифрової трансформації повідомить деталі, як саме оформити допомогу", – пояснив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Також він закликав український бізнес за можливості повертатися до роботи: "Якщо немає небезпеки, збирайте своїх працівників та відновлюйте виробництво! Ваша допомога сьогодні як ніколи потрібна державі!.. Нам потрібно відновлювати виробництва там, де це можливо".
Як відомо, програма "єПідтримка" була розроблена та запущена для виплати "1000 грн за вакцинацію". Для отримання коштів необхідна реєстрація у додатку Дія та віртуальна картка одного з таких банків: А-Банк, Альфа-банк, банк "Восток", Idea Bank, Mononank, Izibank, Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, Укргазбанк.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube