Як отримати компенсацію, якщо ваше авто потрапило в дорожню яму?
92 рази подавали українці до суду на Державне агентство автомобільних доріг у 2009-2021 рр — i 65 разiв перемогли, тобто домоглися справедливості у 70% випадкiв.
За останні півтора року водії стягнули з агентства автодоріг 774 071 грн за 9 позовами.
Кому вдалося отримати відшкодування від Укравтодору?
Позов по найбільшій сумі, вiдсуженiй торік (332 035 грн), був поданий ще в 2016-му. Позивачем виступив водій «Мерседесу», що через вибоїну розмiром майже метр на два i глибиною 12 см вилетів з дороги в лiсосмугу й отримав серйозну травму плеча.
Постраждалий подав позов на ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (дочірнє підприємство «Житомирського облавтодору»), жадаючи відшкодування майнової та моральної шкоди. Суд тривав більше чотирьох років. Загальна сума позову становила 675 222 грн, зокрема 325 000 в якостi моральної компенсації.
В 2020-му році вимоги були частково задоволені, й позивач отримав 331 054 грн (296 435 за ремонт авто, 24 619 — за хірургічну операцію та ліки, а також 10 000 за моральну шкоду).
Як отримати відшкодування від Укравтодору?
Якщо ви хочете подати позов про відшкодування збитків від ДТП, що скоїлось внаслiдок поганого стану дороги, адвокат Алла Мельниченко радить слідувати наступному алгоритму:
1. Викличте поліцію.
2. Впевніться, що складено поліцейський протокол на осіб, які відповідальні за утримання дороги.
3. Зафіксуйте на фото та відео: яму без огорожi, пошкодження авто, відсутність знаків «увага» або «погана дорога».
4. Попросіть свідків надати пояснення поліції.
Читайте також: GTA по-украински: водитель совершил 18 ДТП и пытался скрыться от полиции
5. Надайте поліції свої письмові пояснення (обставини інциденту, опис пошкоджень авто, розміри ями, згадка про наявнiсть фотоматеріалів). Проконтролюйте їх включення до протоколу.
6. Вимагайте від поліції виклику особи, відповідальної за цю ділянку дороги, для вручення копії протоколу.
7. Зверніться до місцевого суду з позовом про відшкодування шкоди. При цьому відповідачем має бути і відповідальна особа, і підприємство, на утриманні якого перебуває ділянка.
Як часто погані дороги стають причиною ДТП?
За даними Патрульної поліції, через поганий стан українських доріг в 2020-2021 рр 401 особу було травмовано та 70 загинуло. Більше третини загиблих й половина травмованих (27 та 207 відповідно) вiдносяться до Львівської областi, яка традицiйно лідирує в ДТП такого типу.
Читайте також: Более 25 пострадавших: в Новосибирске взорвалась АЗС. ВИДЕО
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube