Державний концерн "Укроборонпром" зараз працює над українським ударним безпілотником. Цей дрон схожий на іранський Shahed, проте є особливість – він матиме можливість повернення.
Про це виданню "Настоящее время" розповів керівник проєктів "Укроборонпрому" Олег Болдирєв, інформує UAINFO.org.
Раніше також повідомлялося, що український дрон зможе пролетіти до 1000 кілометрів, а його бойова частина становитиме 75 кілограмів.
Болдирєв зазначив, що БПЛА вже створили, зараз машина літає та проходить випробування.
"Він уже є. Я назвав би його "нульовим пацієнтом". Машина літає, машина зараз проходить навчання, тому що ми, говорячи про ударний безпілотник, говоримо про варіант камікадзе. Але ми, українці, дуже жадібні люди. У нас будуть камікадзе із можливістю повернення", – сказав він.
За словами представника "Укроборонпрому", цей безпілотник, як і практично всі БПЛА, складається з іноземних комплектуючих, адже Україна, наприклад, не виробляє відеокамери потрібного розширення. Проте навіть маючи деталі для дрона з інших країн, наші фахівці виконують великий масив роботи.
"Все зібрати, покласти все у планер, подружити, створити програмне забезпечення, яке обслуговуватиме безпілотник, пов'язати його з наземною станцією і потім поборотися з РЕБ (засобами радіоелектронної боротьби) – це українське", – пояснив Болдирєв.
Він зазначив, що цей новий апарат не зможе переламати перебіг війни, проте здатен змінити її правила, як це сталося через масове використання росіянами "Орланів". Ці БПЛА змінили правила наземного переміщення та маскування ЗСУ.
"Ми рухаємось у бік війни безпілотних роботизованих систем, і кожен новий військовий конфлікт це підтверджує. Також підтверджує, наприклад, недавнє використання плаваючого безпілотника", – наголосив керівник проєктів "Укроборонпрому".
Водночас він відмовився відповісти на питання про те, чи пов'язана розробка українського ударного дрона із вибухами в глибоких тилах РФ, зокрема з "бавовною" на військових аеродромах.
"Я не можу відповісти… вибачте", – сказав Болдирєв.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube