В акваторії Чорного моря відбулося спільне українсько-американське тренування
Про це сповістила служба зв’язків із громадськістю командування Військово-морських сил ЗСУ, повідомляє UAINFO.org.
Із нашого боку участь у заході взяла катерна тактична група із залученням морської авіації. З американського – есмінець і корабель забезпечення.
Тренування типу PASSEX мало на меті підтримати безпеку в Чорному морі, удосконалити навченість і взаємосумісність українських й американських кораблів для виконання спільних морських операцій у складі багатонаціональних тактичних груп.
Читайте також: Командувач Чорноморського флоту РФ має щодня непокоїтися, чи не прилетить йому ракетою від України – американський генерал
Командування підкреслило, що при цьому всі елементи навчання спланували та відпрацювали відповідно до стандартів і процедур НАТО.
Натомість командир флотилії ВМСУ Юрій Федаш наголосив, що мало місце перше цього року тренування типу PASSEX із американськими колегами.
"Ми дуже раді працювати з нашими американськими партнерами заради підтримки стабільності в Чорному морі, – зазначив капітан першого рангу. – Тренування типу PASSEX є чудовою нагодою для вдосконалення майстерності, морської виучки й обміну досвідом між екіпажами наших кораблів".
За командировими словами, участь наших моряків у таких тренуваннях сприяє підвищенню взаємної сумісності й опануванню стандартів Північноатлантичного альянсу.
Читайте також: Артилеристи готові завдати окупантам нищівного удару. ФОТОРЕПОРТАЖ
Учасники заходу відпрацювали елементи з тактичного маневрування, тренування із сигналовиробництва, використовуючи міжнародну систему сигналів, висвітлення ситуації на морі в районах інтенсивного цивільного судноплавства. Також мали місце тренування зі зв’язку, протиповітряної оборони та відбиття ворожих ударів.
Командир рактеного есмінця ВМС США Томас Ралстон заявив, що двосторонні навчання з українськими партнерами проводять, аби підтримати регіональну співпрацю й гарантувати морську безпеку.
"Ми обмінялися досвідом і зміцнили наше партнерство, – додав американський офіцер. – Я з нетерпінням чекаю майбутніх можливостей спільних тренувань із українським флотом".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube