Українська влада за понад 7 років військової окупації АР Крим не запропонувала жодної стратегії щодо деокупації та реінтеграції території. Саме тому настрої українського суспільства яскраво відображають песимістичний настрій щодо неможливості повернення окупованих територій.
Про це в ефірі українського телеканалу сказав політичний експерт Олег Саакян, передає UAINFO.org.
"Думаю, що у військових є певні плани щодо деокупації Криму, але загалом багатокомпонентної стратегії, очевидно, що немає", — сказав він, коментуючи слова першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової щодо ситуації навколо окупованого Криму.
За словами політолога, попри все необхідно повсякчас підіймати кримське питання як в межах України, так і на міжнародному рівні, щоб "Кремль розумів, що питання Криму не закрито і не знято із порядку денного, а світ не готовий прийняти цю дійсність".
Читайте також: Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила запропоновану Україною резолюцію про Крим і ОРДЛО, делегація РФ залишила засідання
"Стратегія має полягати у багатьох речах: починаючи від міжнародної суб’єктності щодо її нарощення, і завершуючи питаннями безпеки, культурної політики, наданням інформаційних і адміністративних послуг. Це мають бути різні сценарії", — сказав він.
Олег Саакян додав, що якщо говорити про міжнародні відносини, то "слід робити акцент на міжнародні кооперації". "Зокрема, виробничі та економічні напрямки, у військовому секторі. Україна може через фінанси зв’язуватись із іншими країнами, і тоді це буде конвертуватись у ефективну роботу", — впевнений він.
Читайте також: "Кримська платформа – можливість звернути увагу на дії РФ в Криму", – Кориневич
За словами політолога, "Кримська платформа" може стати також одним з інструментів щодо розв'язання питання повернення Криму.
"Кримська платформа" – це не самодостатній крок, але необхідний. Кримська платформа є потрібною і зможе відіграти свою позитивну роль", — завершив він.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube