Перехід до безвуглецевої енергетики – безальтернативне майбутнє світової економіки. Неминучим кроком на цьому шляху є поступове припинення спалювання на ТЕС. Європейський Союз, який є світовим лідером такого переходу, взяв курс на повне закриття вугільних електростанцій до 2050 року. Заходи щодо закриття вугільних ТЕС неодмінно доведеться проводити й Україні. Понад 40 країн світу на кліматичному саміті COP26 у Глазго зобов'язалися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці, повідомив британський уряд.
В угоді зазначається, що більші економіки світу мають відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, менші – до 2040 року, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.
До цієї ініціативи, зокрема, приєдналися такі країни як Канада, Польща, В'єтнам, Чилі, а також Україна, де вугільна генерація, яка вважається найбільш "брудним" видом виробництва енергії, займає істотну частку в енергоміксі. Вугільні ТЕС олігарха Ріната Ахметова забруднюють повітря більше, ніж вся енергетика Європи.
Читайте також: Росія припиняє постачання енергетичного вугілля в Україну, – Герус
Найбільші країни за масштабами вугільної генерації – Китай, Австралія, Індія, США – цю ініціативу не підтримали.
За цією угодою країни повинні будуть відмовитись від інвестицій у вугільну енергетику як усередині країни, так і за кордоном поряд із припиненням будівництва нових вугільних електростанцій.
Читайте також: Казанський показав, як російське вугілля надходить в Україну. ВIДЕО
Мета відмовитися від вугілля є ключовою для Великої Британії як господаря саміту COP26, яка має на меті поставити світ на шлях обмеження глобального потепління в межах 1,5 градуса за Цельсієм.
Частка вугільної генерації у світовому електроенергоміксі становила 37% у 2019 році.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube