Для знищення всіх російських кораблів у Чорному морі потрібно близько тисячі одиниць бойового спорядження, і Україні просто треба ще трохи часу для їх виробництва.
Військовий експерт Роман Світан оцінив українські удари по Севастополю і спрогнозував, коли Чорноморський флот РФ може бути остаточно знищений, а також які ресурси для цього будуть потрібні, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Як розповів він в інтерв'ю на каналі "Утро февраля", флот РФ в Чорному морі знаходиться в пастці, адже "Чорне море це рукомийник з одним виходом води — через Туреччину".
Читайте також: Україна інтегрує всі свої можливості, щоб знищити російський флот, – експерт
"Це показує саму проблему для будь-якого флоту… У цьому маленькому просторі, можна сказати, як в клітці, закритий Чорноморський флот Російської Федерації — десь до сотні кораблів", — розповів експерт.
Світан зазначив, що для знищення всіх цих кораблів потрібно близько тисячі одиниць бойового спорядження – ракет, безекіпажних катерів, підводних, повітряних безтілесників — по десятку на один корабель для затоплення.
"Ми зараз виробляємо певну кількість засобів ураження, які можуть затопити весь Чорноморський флот — треба просто час — час для виробництва і час для того, щоб зловити їх в цьому закритому просторі Чорного моря", — зазначив він.
Експерт додав, що це обов'язково станеться, адже піти з Чорного моря російський флот просто не може.
Читайте також: ЗСУ можуть атакувати росіян будь-де у Чорному морі, – експерт
"Їм для того, щоб врятувати Чорноморський флот, треба прибрати його з Чорного моря, дати вихід в Середземне і піти в океан. Ось тоді вони можливо його врятують від наших безпілотників", — сказав експерт, при цьому додав, що ГУР цілком зможе дістати російські кораблі й там.
"Я думаю, десь за рік ми його відмінусуємо. Більше скажу — ми б його вже потопили, якби нам минулого року не зв'язали руки зерновою угодою". — зазначив він.
Світан заявив, що раніше ні український військово-морський флот, ні ЗСУ не змогли працювати по флоту і по портах, бо були певні домовленості по зерновій угоді. Але поки, зазначив Світан, ні про які домовленості мови не йде, "значить, працюємо далі".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube