Вторгненням у Курську область президент України Володимир Зеленський зробив сміливу і ризиковану ставку на те, що це не тільки виведе Росію з рівноваги і змусить її перекинути війська зі сходу, а й спонукає Захід більш рішуче підтримати Україну зброєю. Крім того, Зеленському також необхідно переконати втомлених українців, що вони все ще здатні битися.
Україна вже частково досягла поставлених цілей — Курська операція вже змінила домінантний наратив про те, що Україна нездатна зупинити військову міць Росії, інформує UAINFO.org з посиланням на The Wall Street Journal.
Реакція Заходу
На відміну від попередніх бойових дій, Україна тримала подробиці операції в таємниці від Заходу. Вторгнення в Курську область застало США зненацька і призвело до збентеження щодо того, чому Україна зробила такий радикальний крок і що буде далі, зазначив один з американських чиновників.
"Тепер адміністрація обережно чекає, чи окупиться ставка Зеленського. США надають Україні простір для проведення операції, намагаючись при цьому уникати публічного обговорення цього питання. Від Білого дому і Пентагону до штаб-квартири Європейського командування США в Німеччині чиновники спостерігають з обережним оптимізмом", — пише WSJ.
Читайте також: Курський прорив стане початком масштабної операції: Жданов спрогнозував, що буде далі
Як пише видання, хоча Зеленський заявив, що мета Курської операції частково полягає у створенні "буферної зони", але у Пентагоні все ще є питання — зокрема, чи планує Україна розширювати цю зону і як. Чиновники також не переконані, що Україна може утримати захоплену територію.
Цілі Курської операції
"За словами чиновників США, українська мета в Курську складається з трьох частин: змусити Росію відвести війська зі сходу України, зламати риторику про поразку на полі бою і поліпшити становище України перед можливими мирними переговорами. Наразі всіх трьох цілей частково досягнуто", — зазначає видання.
Крім того, видання відзначає ще одне важливе досягнення Курської операції — збільшення кількості російських полонених, яких можна використовувати для обміну.
Росія, як і раніше, утримує набагато більше військовополонених, ніж Україна, але захоплення Києвом сотень у Курську наблизило їх до паритету, пише WSJ, зазначаючи також, що, згідно із заявою високопоставленого офіцера української розвідки на зустрічі з родичами військовополонених, шанси на обмін за участю солдатів "Азова" різко зросли.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube