Нове дослідження, проведене вченими зі Школи психології та медицини Ноттінгемського університету, виявило зв’язок між уважністю на робочому місці та рівнем захисту від стресу, занепокоєння і перевантаження.
Під час дослідження, опублікованого в журналі PLOS ONE, було проаналізовано дані опитування 142 співробітників щодо впливу цифрових технологій на їхнє здоров’я і благополуччя, передає NV, інформує UAINFO.org.
Аспірантка Елізабет Марш, яка очолила дослідження, зазначила, що в умовах дедалі більшої цифровізації робочого процесу необхідно розуміти, як це впливає на здоров’я людей і яких заходів можна вжити для пом’якшення негативних наслідків. Результати підтвердили, що усвідомлене та впевнене використання цифрових технологій відіграє ключову роль у підтримці здорового трудового життя в сучасному світі.
Учасники опитування розповіли про свій досвід негативних ефектів цифрового робочого місця, таких як стрес, перевантаження інформацією та залежність. Виявилося, що співробітники, більш упевнені та уважні до цифрових технологій, рідше відчували ці негативні стани.
Додатково 14 інтерв'ю показали, що цифрова усвідомленість може допомогти захистити психічне благополуччя. Доктор Алекса Спенс наголосила, що постійне пристосування до мінливого цифрового робочого оточення може призвести до стресу і вигорання, що погіршує здоров’я співробітників.
Дослідження також підкреслило, що більш уважні співробітники менш схильні до негативного впливу стресу на робочому місці. Професорка Ельвіра Перес Вальєхос зазначила, що організаціям слід приділяти увагу управлінню ризиками, пов’язаними з цифровими технологіями, для забезпечення загального благополуччя персоналу.
Дослідження було профінансовано Радою економічних і соціальних досліджень Великої Британії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube