Згідно з останнім дослідженням, проведеним міждисциплінарним науковим колективом, екстремальна спека, зумовлена зміною клімату, може призвести до того, що деякі регіони нашої планети стануть занадто спекотними для проживання людини.
Навіть невелике підвищення глобальної температури більш ніж на 1 °C вище доіндустріального рівня може мати руйнівний вплив на здоров’я мільярдів людей, вважають автори, передає NV, інформує UAINFO.org.
Дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Science, виявило, що, при подальшому підвищенні температури на 1,5°С понад рівень доіндустріальної епохи, наслідки для здоров’я людини стануть все більш катастрофічними. Люди можуть переносити тільки певні поєднання високої температури і вологості, перш ніж їхній організм почне відчувати серйозні проблеми з тепловим стресом, що може призвести до теплового удару або серцевого нападу. Зі збільшенням глобальної температури, мільярди людей ризикують здоров’ям.
Читайте також: Тотальне вимирання, суперконтинент та пекельна спека: вчені змоделювали "недалеке" майбутнє Землі
За оцінками дослідників, максимальна температура, яку може переносити людина, за 100% вологості становить близько 31 °C. Однак інші чинники, такі як швидкість вітру, сонячна радіація і фізична активність, також впливають на здатність організму адаптуватися до високих температур. Тому багато регіонів світу, особливо в південних регіонах Азії та Африки, зіткнуться з надмірними тепловими навантаженнями і вологістю, що створить небезпечні умови для життєдіяльності людини.
Читайте також: Наслідки жахнуть: експерти попередили, чому штучно знижувати яскравість Сонця занадто ризиковано
Підвищення температури на 2 °C вище доіндустріального рівня може чинити негативний вплив на мільярди жителів Пакистану, Індійської долини річки Інд, Східного Китаю та Африки на південь від Сахари, де щорічно відбуватимуться багатогодинні періоди вкрай високої спеки, несумісної з життям людини. Зі збільшенням температури до 3 °C вище доіндустріального рівня, схильні будуть і регіони Сполучених Штатів, від Флориди до Нью-Йорка і від Г’юстона до Чикаго, а також Південна Америка та Австралія.
Це дослідження наголошує на необхідності посилення зусиль у боротьбі зі зміною клімату та скорочення викидів парникових газів, щоб запобігти катастрофічним наслідкам для здоров’я людства та довкілля.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube