У Росії черговий літак зі 105 пасажирами на борту здійснив екстрену посадку через несправність. Унаслідок розгерметизації салону Airbus A319 авіакомпанії "Росія", який виконував рейс за маршрутом Мінеральні Води – Санкт-Петербург, приземлився через 20 хвилин після зльоту.
Це вже 11-й випадок аварійної посадки цивільних літаків із початку грудня. Подробиці повідомляють російські ЗМІ, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.
"Airbus A319 авіакомпанії "Росія", який виконував рейс за маршрутом Мінеральні Води – Санкт-Петербург, сів приблизно через 20 хвилин після зльоту. Літак довго кружляв у небі, а після пілот повідомив про розгерметизацію салону", – пишуть ЗМІ.
Пропагандистське держагентство ТАСС констатувало, що на борту було 111 осіб: 105 пасажирів і шість членів екіпажу.
Пропагандисти запевняють, що на борту повітряного судна не було жодної паніки. Однак фото та відео, які росіяни публікували в соцмережах і на яких видно пасажирів, що плачуть та моляться, змушують у цьому засумніватися.
Цей інцидент, за даними РосЗМІ, став уже 11-ою "пригодою" з літаками в Росії з початку місяця.
Того ж дня, 8 грудня, незабаром після зльоту здійснив аварійну посадку Boeing-737 авіакомпанії S7, що виконував рейс із Новосибірська до Москви. У літака стався помпаж двигуна. На борту повітряного судна було 176 осіб.
А 7 грудня в Улан-Уде біля транспортного літака Ту-204 під час зльоту загорівся двигун. Борт прямував з аеропорту Байкал рейсом до Китаю (в Чженчжоу). На борту було п'ять членів екіпажу. Літак здійснив аварійну посадку.
6 грудня один із літаків і зовсім не злетів із московського аеропорту: причиною став запах гару в салоні.
5 грудня у Хабаровському краї аварійну посадку здійснив Ан-12: повідомляється, що у нього відмовило управління.
Того ж дня довелося перервати політ літаку, що летів із Москви до Казані. Пілоти поскаржилися на відмову керування системою стабілізації.
Читайте також: Цивільну авіацію Росії відключать від доменної зони: що це означає
2 грудня двигун відмовив у Airbus A321 компанії "Аерофлот": він виконував регулярний рейс із Санкт-Петербурга до Москви. На борту перебували 162 пасажири. На підльоті до "Шереметьєво" пілоти доповіли про відмову лівого двигуна. Посадку вони здійснили на аеродромі призначення.
А в Тюмені цього ж дня екстрено сіло повітряне судно, що летіло з Ноябрська до Уфи. Причиною посадки названо "технічні причини".
1 грудня після вильоту з Новосибірська у літака Superjet авіакомпанії "ІрАеро" відмовили автопілот, закрилки та передкрилки. Він летів із Толмачового до Талакана. На борту було 78 пасажирів.
Також у цей день літак "Аерофлоту" приземлився у Пулковому через спрацювання індикації системи кондиціювання кабіни пілотів, пишуть росЗМІ.
Читайте також: Масові аварії, "канібалізм", зменшення рейсів та невідворотні трагедії – санкції Заходу болюче вдарили по авіації Росії
Проблеми з російською авіацією прямо пов'язані з агресією РФ проти України. Ще наприкінці лютого 2022 року США, ЄС та інші країни як санкції заборонили до РФ експорт товарів та технологій, що використовуються в авіації та космічному секторі. РФ у відповідь украла близько 350 літаків, які перебували в лізингу і які від Росії вимагали повернути. Західні компанії припинили страхування та техобслуговування вкрадених бортів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube