У Польщі вважають, що Росія війною проти України анулювала пакт РФ – НАТО 1997 року про співпрацю та безпеку. У зв'язку з цим Варшава має намір розмістити на своїй території ядерну зброю – країна зацікавлена в участі у програмі Nuclear Sharing.
Таку заяву зробив голова Бюро міжнародної політики при президентові Польщі Якуб Кумох, повідомили на сайті голови держави. Він підтвердив, що Варшава мала переговори із Вашингтоном із приводу ядерної зброї США, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Читайте також: Росія стала гострою загрозою: Сполучені Штати опублікували нову оборонну стратегію
Раніше про це повідомив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв'ю Gazeta Polska. Після цього речник Держдепартаменту США Ведант Патель заявив, що Штати не ведуть переговорів із Польщею щодо можливого розміщення ядерної зброї в межах Nuclear Sharing. Чиновник тоді наголосив, що США не планують передавати свою ядерну зброю будь-якій країні, яка приєдналася до НАТО після 1997 року.
"Президент не сказав, що Польща веде переговори, а що такі переговори були – це правда. Вони були на так званій концептуальній фазі, тобто Польща зацікавлена в участі в програмі Nuclear Sharing", – сказав Кумох.
Слова речника Держдепу про небажання США розміщувати ядерну зброю в деяких країнах НАТО він прокоментував так: "Шкода, що в цій заяві фігурує 1997 рік".
Читайте також: Ядерний світанок: у мережі згадали фільм 1990 року, в якому третя світова почалася з бомбардування Донецька
"У 1997 році був підписаний пакт НАТО – Росія, на основі якого є переконання, що ніяких додаткових постійних сил НАТО не варто розгортати у Східній Європі. Ми вважаємо, і президент сказав на саміті НАТО, що цей акт мертвий, Росія його просто анулювала агресією проти України", – заявив Якуб Кумох.
Nuclear Sharing – це програма НАТО, яка дозволяє надавати ядерні боєголовки державам-членам, які не мають власної ядерної зброї. Так, в межах програми Nuclear Sharing із листопада 2009 року ядерна зброя США була розміщена в Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах і Туреччині.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube