Під час прочісування з металошукачем гірської місцевості у Вестрі-Слідрі (комуна в губернії Оппланн у Норвегії) археологи знайшли золоту монету тисячолітньої давнини.
Як повідомляє UAINFO.org з посиланням на Livescience, вивчивши артефакт, дослідники припустили, що монету викарбували між 977 і 1025 роками під час правління візантійських імператорів Василія ІІ Болгаробійця та Костянтина VIII. На зворотному боці монети знаходяться їх портрети, а також дві легенди (написи на монеті).
Читайте також: У Німеччині виявили найбільший скарб слов'янських монет. ФОТО
Перша, написана латиною, говорить «Ісус Христос, Цар царюючих» і розташована поруч із зображенням Ісуса Христа, який тримає Біблію. Друга легенда, вже грецькою мовою, говорить: «Василій і Костянтин, імператори римлян».
Монета збереглася у землі дуже добре. Археологи вважають, що артефакт, найімовірніше, потрапив до Норвегії завдяки торговим відносинам із Візантією.
Читайте також: У Швейцарії на морквяному полі археолог-аматор випадково виявив скарб бронзового віку
Хоча дослідники не знають, як монета опинилася на схилі гори, вони припустили, що вона належала Харальду III Суровому, який правив Норвегією з 1046 до 1066 року. Перш ніж стати королем, Харальд III служив стражником візантійського імператора.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube