За підсумками восьми місяців 2020 року Мінекономіки орієнтовно оцінює зменшення обсягів ВВП на рівні 5,8%

Про це йдеться в Огляді економічної активності (січень-серпень 2020 року) від зазначеного міністерства, повідомляє UAINFO.org.

Читайте також: У Нацбанку вказали на два фактори значного падіння економіки

У Мінекономіки зазначили, що в серпні майже всі види економічної діяльності показали уповільнення темпів падіння, а деякі – навіть зростання (зокрема, роздрібний сегмент ринку та будівництво).

"Так, окремі види промислової діяльності (зокрема, виробництво споживчих товарів тривалого використання), будівництво, сфера транспорту, торгівлі, а також сільське господарства продемонстрували покращення своєї динаміки, а індекс очікувань ділової активності порівняно з попереднім місяцем поліпшився", – мовиться у звіті.

Падіння валового внутрішнього продукту України в квітні-червні 2020 року становило 11,4% до аналогічного періоду 2019 року, нагадує "Економічна правда".

Читайте також: Гроші – лише після справ: головний підсумок саміту в Брюсселі

У Національному банку вважають, що основними чинниками падіння ВВП України у II кварталі стало скорочення внутрішнього попиту через пандемію, скорочення інвестицій та зовнішньої торгівлі.

Уряд очікує падіння ВВП за підсумками року на 4,8%. У 2021 році, згідно з прогнозом, ВВП виросте на 4,6%.

Натомість Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз спаду ВВП України у 2020 році до 5,5%, у наступному році прогнозують його ріст на 3%.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube