Святе місце. На березі Чорного моря знайшли поселення епохи неоліту

На розкопках в районі Кахін Тепе в північній турецькій провінції Кастамону знайшли сліди поселення і культового місця, які відносяться до періоду неоліту.

Розкопки в цьому районі почалися ще в 2018 році, після створення проекту побудови греблі неподалік, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

"Ми виявили поселення, що відноситься до періоду докерамічного неолітеологів з Університету, який тривав між 12 000 і 7 000 роками до нашої ери", — розповіла керівник групи арху Стамбул Нурпері Айенгін.

"Одним з найвідоміших поселень цього періоду є Гебеклітепе, розташований на південно-сході країни. Коли ми дивимося на соціальну структуру того періоду, ми знаємо, що основним елементом була жорстка і складна релігійна віра", — зазначила Айенгін.

Читайте також: У Туреччині відкопали склад із зерном, якому 1,2 тис. років. ФОТО

Вона заявила, що в Кахін Тепе очікуються нові відкриття, які змінять історію Анатолії.

"Ці розкопки дадуть дуже серйозні результати як з точки зору Анатолії, так і з точки зору світової історії. По скульптурам, виявленим під час розкопок, ми можемо сказати, що ми визначили, з яких тварин складався пантеон богів цього історичного періоду", — додала Айенгін.

Читайте також: Після підняття плити з Гробу Господнього вчені знайшли відповідь на важливе питання тисячоліть. ФОТО

На думку дослідників, їм вдалося розкопати якесь священне місце, куди люди приходили в певну пору року, щоб полювати, ділитися своїми знаннями, поклонятися і робити статуї тварин.

Відзначивши, що і регіон, і артефакти, виявлені при розкопках, дуже схожі на характеристики Гебеклітепе, Айенгін сказала, що місто було одним з поселень, які дуже схожі на Гебеклітепе.

"Кахін Тепе — найстаріший храмовий комплекс періоду докерамічного неоліту на Чорному морі. Це релігійне місце, де люди поклоняються і передають свої знання. Це найстаріше місце поклоніння на Чорному морі", — сказала вона.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube