Фахівці нещодавно відтворили звук ацтекського свистка смерті, створивши нову версію легендарного інструменту за допомогою 3D-принтера. Від виття вовка до крику, від якого холоне кров: існують звуки, від яких шкірою проходить мороз навіть у найсміливішого любителя фільмів жахів.
Але ці моторошні звуки бліднуть порівняно з одним звуком, який називають "найстрашнішим у світі". За словами експертів, ацтекський свисток смерті є чимось середнім між моторошним поривом свистячого вітру та "криком тисячі трупів", пише MailOnline, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Цей звук використовували ацтеки під час церемоній жертвоприношень, вшановуючи бога вітру Ехекатля.
Експерти створили свої нові свистки на основі дизайну оригіналу у формі черепа, який був знайдений разом зі скелетом у Мексиці наприкінці 1990-х років. Відео 3D-друкованого свистка опублікував Action Lab, освітній YouTube-канал, присвячений проведенню наукових експериментів. Отже, чи вистачить вам сміливості, щоб послухати це?
"Це вважали найстрашнішим звуком у світі. Вірте чи ні, але це не людський крик. Звук, який видає передсмертний свисток, вселяє страх у ваше серце", – каже ведучий Джеймс Дж. Оргілл.
Ще в 1999 році під час розкопок ацтекського храму в Мехіко було знайдено оригінальний ацтекський свисток смерті, який скелет тримав у руці.
Джерело: dailymail.co. uk
"Археологи спочатку подумали, що це, мабуть, якась іграшка, але вони не замислювалися над цим. Тільки через 15 років з якоїсь причини вчений подув у отвір у верхній частині, і вийшов ось який звук. Це було вражаюче відкриття, тому що це звучало як людський крик", – каже Оргілл у відео.
Хоча точне призначення посмертного свистка втрачено в історії, існує кілька провідних теорій. Деякі експерти вважають, що ацтеки, ймовірно, використовували цей звук, щоб допомогти душам людей слідувати в загробне життя, коли їх приносили в жертву. Можливо, оригінальний скелет був похований разом із пристроєм як захист, щоб відлякати злих духів, коли вони покидають цей світ.
Джерело: dailymail.co. uk
"Але свистки також могли використовуватися воїнами, щоб "вселяти страх у серця ворогів" на початку бою", – стверджує Оргілл.
За словами експерта, свисток імітує форму людської гортані. Коли користувач дме в нього, повітря ділиться на дві частини, створюючи коливальні звукові хвилі, які циркулюють навколо великої камери, перш ніж вийти з другого отвору. Деякі свистки мають кульку всередині камери, часто зроблену з пробки, яка підстрибує і ще більше спотворює звук.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube