Путін відчуває щиру неприязнь до країни, яку вважає несправжньою. Бажання українців воювати, захищатися і вирватися з "обіймів" агресора російський лідер сприймає як "зраду Батьківщини", тому вважає, що вони заслужили на весь той військовий жах, який відбувається зараз.
Серед британських дослідників історії Другої світової війни давно точаться суперечки про те, чи мали британські спецслужби вбити правителя нацистської Німеччини Адольфа Гітлера, якби з'явилася така можливість. Вони доходять до висновку, що до початку війни фюрера слід було вбити, але після початку – ні, тому що його міг змінити хтось компетентний. Те саме і з президентом Росії Володимиром Путіним.
Як інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel, британський вчений, біограф нинішнього російського лідера Марк Галеотті у статті для The Daily Mail стверджує, що на цей час стосовно того, як розвивається ситуація на полі битви, "Путін – найкращий друг України". Оскільки, як і Гітлер, він займається мікроуправлінням – бере участь у розробці військових операцій, при цьому зовсім не маючи компетенції для такої діяльності.
"Причина, через яку російський військовий наступ зазнав невдачі, не в тому, що зусилля армії РФ марні, а в тому, що вони були використані так погано. Вони не могли битися так, як повинні", – вважає вчений.
На його думку, після усвідомлення, що "спецоперація" в Україні пішла не за планом, Путін став ще більшим параноїком, припинив спілкування з багатьма людьми зі свого оточення, посилив особисту охорону, рідко буває в Кремлі, віддаючи перевагу міцним стінам своєї резиденції в Ново-Огарьово.
Паралелі з Гітлером напрошуються самі собою. Хоч він і брав участь у Першій світовій війні, його компетенції було недостатньо, щоб керувати військовими операціями, але він це робив до останнього свого дня. Те саме і з Путіним, він ухвалює рішення про долі тисяч людей на полі бою, не маючи достатніх знань для цього. При цьому поряд немає тих, хто міг би дати пораду або навіть не погодитись з ним.
"Ми знаємо, що начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов тісно співпрацює з Путіним, але, схоже, більше як помічник, ніж як радник. Герасимов точно знає, як погано проходить війна для Росії. Але немає жодних ознак того, що він має будь-який вплив на президента… Особисто я впевнений, що це не та війна, на якій Герасимов воював би", – зазначив Галеотті.
При цьому, зазначає він, голову Міністерства оборони Росії Сергія Шойгу дедалі рідше бачать разом із Путіним. Це може означати, що його обрали головним цапом-відбувайлом за військові невдачі в Україні.
Джерела у Кремлі повідомляють, що Путін багато часу проводить на самоті, розмірковуючи про війну та думаючи про стратегію бойових дій в Україні. Але він не військовий геній, а просто фанат війни. І тому його цікавить не ефективність, а ефектність. Чого тільки вартує заява російської сторони про те, що вони почали використовувати проти української армії лазерну зброю.
"Старе військове прислів'я: любителі говорять про тактику, професіонали – про логістику. Любителі думають, що війни виграються за допомогою винахідливої зброї або хитрих стратегічних ходів. Для професіоналів важлива правильна робота над нудними речами – хорошим вооружением і гарячим харчуванням. У цьому Росія явно зазнала невдачі", – заявив британський учений.
Путін щиро вірив у те, що "спецоперація" в Україні триватиме лише кілька днів. Тому й переконав генералів у тому, що армія РФ не потребує великої кількості боєприпасів, продовольства та іншого обладнання. Він помилявся.
Галеотті, як біограф Путіна, який спостерігає за ним упродовж 25 років, упевнений, що президент Росії явно не здоровий.
"Було дивно бачити його – людину, яка сколотила такий політичний капітал на своєму чорному поясі з дзюдо, хокею і верховій їзді з голим торсом – на святкуванні Дня Перемоги в Москві в оточенні десяти охоронців і з ковдрою на колінах. Поруч із ним сиділи 90-літні ветерани, і їм було комфортно без ковдр", – сказав він.
Але зміни у Путіні – не лише зовнішні. Раніше він поводився стримано, знав, як справити враження на співрозмовника чи залякати, контролював свої емоції. Тепер він втратив цю навичку, виглядає слабким, втомленим і розлюченим, йому важко це приховати.
Це переноситься і на ситуацію із вторгненням в Україну. Путін відчуває щиру неприязнь до країни, яку вважає несправжньою. Бажання українців воювати, захищатися і вирватися з "обіймів" агресора російський лідер сприймає як "зраду Батьківщини", тому вважає, що вони заслужили на весь той військовий жах, який відбувається зараз.
Президент РФ у своїй нав'язливій ідеї стати одним із героїв розбудови державності в Росії дійшов навіть до думки про застосування ядерної зброї. Але тут є заковика.
"Для всього його (Путіна. – Ред.) оточення у владі немає ні путінізму, ні ідеології. Це дуже відрізняється від того, що сталося під час Другої світової війни. До самого кінця були люди, фанатичні нацисти, які вірили не тільки в Гітлера, але і в його ідеали. Путін оточений безжальними прагматиками. Якби він хотів завдати ядерного удару по НАТО, були б люди, які подумали б: "Так, бос стає занадто небезпечним", – наголосив Галеотті.
Його вражає, наскільки ізольованим виглядає Путін сьогодні. Навколо нього зовсім мало сліпо відданих людей. Складається враження, що якби він помер, то ніхто б і не заплакав.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube