Офіційний Вашингтон розглядає можливість розширення оборонної допомоги Україні та відрядження військових радників, аби запобігти новому російському вторгненню.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела, інформує UAINFO.org.
Ідеться, зокрема, про передачу Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin і мінометів, систем ППО Stinger, а також частини військової техніки, яка раніше призначалася Афганістану.
Відповідаючи на запитання журналістів про військову активність РФ, речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що адміністрація в останні тижні «активно взаємодіє з європейськими союзниками й партнерами, у тому числі з Україною». Вона додала, що США також провели переговори з російськими офіційними особами стосовно України та російсько-американських відносин загалом.
Читайте також: Десант в Одессе и вторжение через Беларусь: разведчик рассказал, когда войска Путина готовятся атаковать Украину
Як зазначається, голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі в понеділок мав телефонну розмову з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.
«Представники США також поділилися з українськими високопосадовцями доказами того, що Росія через ФСБ веде деструктивну діяльність всередині України, з метою викликати незадоволення адміністрацією президента Володимира Зеленського», — йдеться в публікації.
Окрім того, інформує CNN, в контексті останніх провокацій Росії законодавці США з обох партійних таборів підготували поправки до оборонного закону на 2022 рік.
Читайте також: Россия сосредотачивает войска и технику на границе с Украиной: Politico обнародовало спутниковые снимки
Зокрема, поправка, запропонована головою комітету Сенату з міжнародних відносин Бобом Менендесом, передбачає «істотні нові санкції», які мають бути запроваджені Байденом проти високопосадовців Кремля включно з Путіним у разі посилення військової ескалації Росії проти України. Як додає CNN, поправка також стосується запровадження додаткових санкцій проти російського газопроводу Nord Stream 2.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube