Питання проведення вакцинації населення є складним і неоднозначним, а тому потребує збалансованого і системного підходу: замість "рутинної вакцинації" слід впроваджувати пацієнт-орієнтовану медицину, оскільки кожна людина має власну імунну систему і потребує індивідуального підходу.
Про це сказав Мирослав Добровольський, сімейний лікар, член асоціації сімейної медицини Києва та Київської області, передає UAINFO.org.
За словами лікаря питання здійснення щеплень як способу формування імунітету людини є неоднозначним.
"У питанні вакцинації – чи то від COVID-19, чи то здійснення щеплень дітей відповідно до плану профілактичних щеплень – ми хочемо всіх підвести під одну гребінку. Але якщо всіх дітей поставити поруч, то всі відрізняються формою тіла, вуха і носу, – кожен різний. Так само формування імунітету і природного опору організму від зовнішніх чинників буде різним", – сказав він.
Читайте також: В Николаеве группа ковид-диссидентов, утверждающих, что коронавируса не существует, устроила скандал в супермаркете. ВИДЕО
"Натомість у нас питанням формування здорового імунітету не займаються, а проводять рутинне, огульне і поголовне вакцинування. У когось вакцина викличе імунітет, у когось – ні", – додав Мирослав Добровольський.
Він додав, що, приміром, щеплення проти захворювань респіраторного захворювання не забезпечує належного формування імунітету.
Мирослав Добровольський пояснив, що залежно від функціонування розрізняють неспецифічний і специфічний імунітет. Так, специфічний імунітет формується проти конкретного захворювання, а неспецифічний – проти всіх агентів, які потрапляють в організм людини.
"На мій погляд, лікарю слід керуватись принципом "не зашкодь", тому фокусування на формуванні специфічного імунітету є недоцільним, тому що будуть з’являтись нові агенти, що будуть викликати захворювання", – сказав він.
Читайте також: Это не та болезнь, которая была в прошлом году: Голубовская рассказала, как изменилась клиника коронавируса из-за нового штамма
Лікар підкреслив, що загалом він не виступає проти вакцинації як способу сформувати імунітет у людини від того чи іншого захворювання.
"Я виступаю за пацієнт-орієнтовану медицину, коли береться до уваги кожна людина і її імунітет. Якщо ми хочемо знати рівень імунітету – в даному контексті щодо COVID-19 – ми мали б визначити, чи є вже імуноглобуліни G, чи ні? І на основі цього ухвалювати рішення, а не вакцинувати всіх без винятку", – пояснив лікар.
Мирослав Добровольський додав, що станом на сьогодні в Україні виокремлено близько 18 різновидів вірусу коронавірусної інфекції, адже "вірус здійснює мутацію, пристосовується до нових умов, а отже, змінюються його властивості".
"Тому вакцина, що розроблялась півроку тому – вона буде малоефективна проти того типу вірусу, що є зараз", – завершив лікар.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube