Потрібно готуватися до перенесення перемовного майданчика із Мінську. Принаймні, вже думати як? Коли? і Куди? Щоби бути готовими проявити лідерство у разі потреби.
Це питання зараз могло би бути привабливим навіть політичним силам. Суто для виграшу ініціативи у нав'язуванні свого порядку денного. Поєднавши корисне для держави неприємним для себе.
Якщо це зробить владна більшість, то зможе недвозначно запакувати під це свою оцінку ситуації у РБ. Також перехопити ініціативу у Тимошенко із її ідеєю формування Парламентської місії і сформувати власну ідею.
Читайте також: Поповнення на Мінському майданчику по Донбасу – вірна, але абсолютно марна історія – політик
Якщо більшість цього не зробить. То тоді Батьківщина може використати це для посилення своєї ідеї і створення прецеденту більш активного включення парламенту у процес врегулювання, що звісно необхідно, бо всі прикінцеві рішення все одно прийматимуться у Раді, а комунікації з нею обмаль. Це може стати їх пробною кулею вже від цієї місії, і означатиме політичне лідерство у темі парламенсткої ролі в процесі врегулювання. Звідти їх посунути потім вже буде вкрай складно. Це стратегічна ініціатива/висота з якої можна нав'язувати владі свій порядок денний.
Якщо не вони, то саму ідею використає Мертвечук. Правда, для актуалізаціє своєї/кремлівської ідеї з міжпарламенського майданчика перемовин, де будуть сидіти німецькі, французькі, українські та російські маріонетки, і під соусом, що треба залишати все у Мінську.
Читайте також: Путин – это и есть война: почему изменения в минском процессе не важны
Цей варіант найгірший, бо зараз у нього вже планують ряд ініціатив для повернення собі активної ролі навколо перемовин, звідки його витурнули у Зеленського.
ЄС також може почати качати цю тему, але суто як привід для критики діючої влади, бо згадувати про Мінськ не з руки. Опоненти одразу поставлять запитати, а як так трапилося, що майданчик взагалі опинився у столиці союзника Москви. Хоча ініціатива була не Порошенка, а Меркель і ми були не втому стані, щоб відмовляти, та хто це буде слухати.
В будь-якому разі, треба бути готовим до цього.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube