Тим часом, поки Україна зосередилася на справах Білорусі, майже непомітним для широкого загалу пройшло рішення, яке, не зважаючи на це, може мати вагомі наслідки для майбутнього.
ЦВК ухвалила рішення про скасування місцевих виборів на окремих територіях вздовж лінії зіткнення. Таке рішення було прийнято з огляду на рекомендації силовиків.
Звісно, рішення виглядає дуже не однозначним. Чому саме на цих територіях неможливі саме місцеві вибори? Чому одні вибори проводяться, а інші – ні? Чи не доцільно вести мову не про скасування виборів, а про їх відкладання до більш сприятливих умов?
Читайте також:: Війна на Донбасі. Чи допоможе Україні заміна "особливого статусу" на "особливий режим" ОРДЛО
Водночас, можна на цю ситуацію поглянути і під іншим кутом. Як на прецедент та алгоритм дій у майбутньому.
Рішення ЦВК несе важливий політичний і дипломатичний меседж: ми фактично відкладаємо вибори на певних підконтрольних територіях, близьких до лінії розмежування – бо підозрюємо, що не зможемо дотриматися на 100% вільних, прозорих і чесних виборів згідно з Копенгагенськими критеріями ЄС. Тим самим ми демонструємо принципову позицію: гіпотетичні вибори на ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ тим паче мають проходити не лише за умови контролю кордонів, але й за умови виведення російських військ і роззброєння військових формувань. Таким рішенням Україна показує наявність волі і наполегливості у просуванні до миру на наших умовах. Це важливий прецедент і аргумент для подальшого переговорного процесу – у Нормандському і Мінському форматах.
Читайте також: Рейтинг президентської партій впав майже в двічі за рік: чи врятують Зеленського антикризові комунікації
Тобто, мало домовитися про проведення виборів у ОРДЛО, потрібна принципова мождивість їх проведення, що, очевидно, не можливо під дулами автоматів. Хто би про що не домовлявся за межами України, все це має бути санкціоновано та реалізовано відповідними інституціями та у межах законодавства.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube