Імплементувати так звану формулу Штайнмаєра в українське законодавство дуже просто, проте це питання необхідно обговорити в політичній робочій групі ТКГ (згідно з рішенням нормандської четвірки). Росія ж заявляє, що формулювання проєкту закону її не влаштовують.
Про це віцепрем'єр-міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков розповів агентству "Інтерфакс-Україна". Як сказав він, з ухваленням "формули" в української сторони "немає жодних проблем", інформує UAINFO.org.
Так, чиновник пояснив, що для імплементації норм про особливий статус Донбасу в законодавство "потрібно всього-на-всього вставити "формулу" в текст закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Останній діє з 2015 року і щороку продовжується.
Читайте також: Прощальний подарунок Путіну. Навіщо Німеччина закликає імплементувати "формулу Штайнмаєра"
"Але там і без того є пункт 10, який описує цю "формулу", – вказав віцепрем'єр-міністр.
За його словами, якби це було єдиною умовою, то "Україна із задоволенням на неї пішла б".
"Нюанс у тому, що раніше в межах нормандської четвірки було ухвалено рішення обговорювати це питання в політичній робочій групі ТКГ, оскільки, згідно з пунктом 11 "Комплексу заходів з виконання мінських угод", учасники ТКГ повинні проводити відповідні консультації. І що маємо? Представники Росії та запрошені ними говорять – а нам зараз це не треба, ми вже хочемо цей закон переписати, він нам не подобається", – розповів Резніков.
Читайте також: Осенние заседания Рады будут интересными, даже если на них пока не станут выносить пресловутую "Формулу Штайнмайера", – Кочетков
Ситуація спровокувала дилему. Так, Київ може не слухати представників РФ, ввести "формулу" в законодавство. Але виникає питання: чи не буде це вважатися порушенням мінського комплексу заходів.
"Це питання до наших європейських партнерів – якщо ви просите нас імплементувати формулу на рівні глави держави – чи означає це, що потрібно припинити відповідні консультації в ТКГ? Що далі? Що зробить Кремль у відповідь для виконання своєї частини мінських угод? Питання риторичне", – зазначив Резніков.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube