Доза випитого — це лише один із чинників, причому навіть не головний, показує дослідження.
Вживання спиртного не тільки підвищує ризик померти від серцевого нападу та інших хвороб у довгостроковій перспективі, але й може спричиняти провали в пам'яті буквально на наступний ранок. Група вчених з Університету Пенсільванії (США) спробувала розгадати причину таких "алкогольних блекаутів". Результати опубліковано в журналі Alcoholism: Clinical and Experimental Research, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Як зазначають дослідники, порушення пам'яті — досить поширений наслідок вживання алкоголю. Щоб зрозуміти причини, вчені провели експеримент на 79 добровольцях з-поміж студентів віком від 18 до 22 років.
Усіх їх забезпечили наручними датчиками, щоб відстежувати рівень інтоксикації алкоголем, а також попросили щоранку заповнювати анкети зі звітом про те, чи пили вони напередодні й чи пам'ятають події вечора.
Читайте також: Ви пили вино неправильно: дивовижний трюк, який змінить абсолютно все
За час експерименту, який тривав місяць, було зареєстровано 486 епізодів вживання спиртного, з яких 147 — з подальшою амнезією. "Алкогольний блекаут" хоча б раз за цей час відчули 69,3% учасників експерименту.
Зіставивши всі зібрані дані, автори дослідження змогли визначити три основні чинники, що впливають на втрату пам'яті після випивки, — швидкість інтоксикації алкоголем, її тривалість і пікове значення.
"Результати підтверджують думку про те, що те, як людина п'є, важливе для прогнозування ризику алкогольних провалів у пам'яті", — розповіли вчені.
На думку дослідників, швидке зростання показників алкогольної інтоксикації збільшує ризик провалів у пам'яті в 2,69 раза. Пікові значення концентрації алкоголю в крові підвищують ризик "блекауту" у 2,93 раза. Але найсильніше впливає тривалість інтоксикації: за тривалого розпивання алкоголю ризик тимчасової амнезії зростає в 4,16 раза.
Читайте також: Алкоголь: збуджує чи гальмує сексуальне життя
При цьому автори дослідження визнали, що репрезентативність отриманих результатів не ідеальна. По-перше, у них була дуже невелика вибірка піддослідних, з яких більшість становили білі (86,1%) дівчата (55,7%). По-друге, експеримент тривав лише місяць і припав одразу на День святого Патрика (пов'язаний із розпиванням спиртного) і потім на великодні вихідні (коли багато студентів їдуть додому, де п'ють менше).
Також наголошується, що в деяких випадках студенти могли не усвідомлювати, що у них провал у пам'яті, і, вочевидь, не вписували це в анкету.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube