Будь-яка ескалація на Донбасі має одне незмінне стандартне завдання — чинити тиск на політичне керівництво України для примусу її до виконання "Мінська".
В останні дні на Донбасі спостерігається загострення ситуації, в результаті чого є загиблі і поранені, в тому числі серед цивільного населення. І потенціал цього загострення буде варіюватися в залежності від політичної доцільності для Російської Федерації. Можна не сумніватися, що ситуація буде ставати все більш напруженою, пише для УНІАН військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов, Інформує UAINFO.org.
Загострення на Донбасі може послужити і відволіканням уваги від проведення і підготовки військових навчань РФ (особливо від перекидання військ для навчань "Захід-2021" в Білорусь), і "привітом" до Дня Незалежності України, а особливо – до Кримської платформи. На відміну від попередніх років, цього року напередодні свята відбудеться її засідання, що дуже болісно для російського президента Володимира Путіна. Оскільки анексія Криму стала вінцем його політичної кар'єри, і більшого досягти він не може.
Путін проголосив себе "збирачем земель руських", а тому Кримська платформа для нього – це удар нижче пояса. Тому він зробить все, щоб нівелювати цю подію.
Читайте також: Політолог: "Посилення обстрілів на Донбасі – спроба Москви натиснути на Зеленського для ухвалення "правильних" рішень"
Крім того, будь-яка ескалація на Донбасі має одне незмінне стандартне завдання — чинити тиск на політичне керівництво України для примусу її до виконання "Мінська". До того ж не так давно противник змінив тактику: оскільки українське суспільство вже звикло до втрат особового складу Збройних сил України (служба в армії передбачає в тому числі ризик для життя і здоров'я), було вирішено переорієнтуватися – тепер удари наносяться і по цивільному населенню (вже було кілька таких випадків).
Тим самим Росія домагається напруги і соціального обурення в українському суспільстві, а, відповідно, і політичного тиску на керівництво України.
Ці фактори і сприятимуть наростанню напруженості на Донбасі. Причому наростати ескалація буде до Дня Незалежності, за чим піде деякий спад, але далі, на початку вересня, буде друга хвиля ескалації. Вона буде пов'язана зі стартом політичного сезону в Україні – з моментом, коли Верховна Рада оголосить Порядок денний: якщо в ній не опиниться закону про імплементацію "формули Штайнмаєра", Росія почне чергову хвилю обурень "жителів Донбасу", як любить говорити Путін. Тобто це буде подано так, що "військо збунтувалося"- ті самі "шахтарі" і "трактористи", тому що їх не хочуть визнавати.
Причому Росія подбає про те, щоб підкреслити: підготовка військових навчань і ескалація на Донбасі ніяк не перетинаються, це різні процеси. Адже Путін хоче максимально легітимувати "ЛНР" і "ДНР", щоб вони сприймалися як самостійні одиниці, а, відповідно, якщо Україна хоче припинити обстріли і врегулювати ситуацію, Зеленський повинен поїхати в Донецьк і Луганськ і домовлятися там з місцевими "ватажками".
Путін ніколи не буде змішувати навчання і ескалацію на фронті. Адже Росію він максимально дистанціює від цих подій, наполягатиме на тому, що "ихтамнет", а він сам – "Миротворець", а не учасник конфлікту.
Читайте також: Россия наращивает военную группировку в оккупированном Крыму и создает дисбаланс в Черноморском регионе
Загострення на Донбасі триватиме виключно у вигляді точкових обстрілів українських позицій. Ні про які масштабні операції або наступальні дії Росії не може бути й мови. І не буде ніякого перетину лінії розмежування противником. Адже чий солдат перший переступить лінію розмежування, той і буде звинувачений у зриві Мінських домовленостей. Дії диверсійно-розвідувальних груп, втім, цілком можливі. Але ДРГ завжди діють нелегально, і, тільки якщо ми їх зловимо на нашій території, ми зможемо пред'явити претензії, якщо немає – ніяких претензій пред'явити не можна.
У будь-якому випадку, всі ці обстріли дозволять Росії відвернути увагу від кримської платформи і завдати удару по іміджу Зеленського. Оскільки Зеленський переміг на виборах з гаслом про те, що він принесе мир на Донбас, в очах іноземних гостей, на тлі інтенсивних обстрілів, він буде виглядати не зовсім добре – за два роки при владі не зміг розв'язати питання навіть простого припинення вогню. А, враховуючи, що пропагандистська машина противника набагато сильніше нашої, Росія переламає картину і представить все так, що це не вони порушують домовленості про перемир'я (хоча, власне, і цих домовленостей немає, ми так ні з ким, ні про що не домовилися), а це Україна не в змозі розв'язати питання припинення вогню.
В цілому ж, "привітання" у вигляді загострення на фронті від Росії до Дня Незалежності вже стали традицією. Так відбувається щороку — Путін шле нам "Привіт".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube