Зеленський розказував американцям про "Голлівуд і Діснейленд в Україні" як приклад "стратегічної співпраці" просто по інерції, бо застряг в образі "веселого хлопця і джерела тільки приємних новин"?
Коротко про інтерв'ю Зеленського "Нью-Йорк Таймс". Очевидну спробу шантажу США "давайте вакцини, а то погоджусь на російську, бо народ вимагатиме", котра апріорі не могла бути вдалою, опустимо, пише політолог Олексій Голобуцький, інформує UAINFO.org.
Цікавим є передусім економічний "кейс", як це люблять називати в ОП. Фактично, щойно відповідні цитати з цього інтерв'ю як слід розкрутять в проросійських і російських медіа, Зеленський втратить ще частину електорату. А ОПЗЖ, на жаль, ще трошки наростить електоральну підтримку.
Бо інакше як "зневаження інтересів українського бізнесу заради прогинання перед американським" отаку заяву потрактувати складно: "Стосовно економічних речей, звичайно ж, я хотів би, щоб американський бізнес потужно зайшов в Україну. Я хотів би, щоб ми відчули інвесторів, і ми готові допомагати. Я особисто готовий допомагати, з мене, як кажуть у нас, корона не впаде. Я готовий говорити з будь-якими інвесторами. Всіма: в енергетику, у фінансовий сектор, в напрямок сільського господарства. Плюс, в IT дуже хотілося б якихось речей, які вже є у Сполучених Штатах Америки, щоб вони з'явилися в Україні як символи".
Читайте також: Зеленського зламала система, яку він обіцяв зруйнувати – Bloomberg
Як президент країни з усе ще живим бізнесом в перелічених галузях здогадався заявити подібне на тлі послідовного нищення в тому числі і цих українських бізнесів карантином, корупцією і тарифами — мені сказати складно. Чи це його особистий ентузіазм, чи й ці конкретні тези були підготовані в ОП. Але підсумок дуже неприємний.
І щодо рівня розуміння успішності і розвитку економіки: "Я хотів би побудувати Голлівуд в Україні, я вважаю, що це круто. …Україна, повірте мені, багата, щоб тут був такий майданчик. Ми для цього проголосували закон про рібейти. Я думаю, тут місце для інвестицій, рекламні та інші зйомки – теж гарний напрямок. Я хотів би, щоб в Україні з'явився Діснейленд. Дуже хотів би. Я справді вважаю, що наші діти заслуговують цього, а от дозволити собі летіти до Сполучених Штатів Америки або в Париж можуть далеко не всі. Мені здається, що планів багато".
Голлівуд і Діснейленд як найвищий рівень стратегічного партнерства з США і як свідчення про вершину успіхів економічного розвитку країни.
Читайте також: Казарін: Синдром офіціанта – це найгірше, що може трапитися з політиком. Бо політика – це простір не любові, а цінностей
Не варто уявляти, як такі заяви сприйме Байден — точніше, якими будуть реальні стратегічні наслідки для України, в тому числі у воєнно-політичній та військовій площині, після аналізу реплік шостого президента в Білому домі. Негативних тем в нас і так не бракує.
Але щодо причин появи саме таких реплік є припущення. В Офісі президента надто захопились обраним вектором на "позитивно-емоційну, веселу активність президента в інформаційному полі", захопились створенням образу "президента як джерела приємних і позитивних новин для громадян". Тобто, Голлівуд і Діснейленд в інтерв'ю "Нью-Йорк Таймс" просто по інерції продовжило тему "ковзанки і каруселі", "відмови від локдауну" тощо.
ОП просто не обрахував, що це інша аудиторія і будуть інші наслідки. Значно масштабніші. Але це просто одна з версій.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube