Проґавив. 8 грудня минуло сім років, як навпроти Бесарабки звалили пам'ятник "вождеві світового пролетаріату" Володимирові Леніну
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Юрій Луканов, повідомляє UAINFO.org.
Взагалі його мали звалити 1 грудня 2013-го. Але тоді його оточила ціла армія беркутів. У мене навіть фото є – навколо "вождя" шоломи, шоломи, шоломи. Влада його ще несамовито захищала. Підступитися до нього було неможливо.
Читайте також: Atlantic Council: Декомунізація в Україні може стати уроком для кризи пам'яті на Заході
На жаль, я не зміг бути на церемонії повалення, бо застудився і спостерігав це дійство в прямому ефірі. А скільки ж тоді галасу здійняли навіть не комуняки, а пересічні громадяни. Вони писали, що це вандалізм і насильство тепер перекинеться на все місто.
Я тоді готовий був битися об заклад, що насильства стосовно непричетних не станеться. А повалення ідола комунізму – цілеспрямоване ідеологічне діяння. До того ж, раніше різні влади ухвалювали рішення про декомунізацію, але вони не виконувалися.
Й ось прийшла народна декомунізація. Після київського Леніна вожді почали валитися по всій країні.
Я пам'ятаю, що у щойно звільненому Краматорську ентузіасти влаштували флешмоб і прийшли валити Леніна.Але армійці поставили БТР і не дозволили цього зробити. Пояснювали, що не треба розхитувати ситуацію в місті.
Читайте також: Спецоперація "Ліквідація": навіщо ДБР викликає чільних учасників Революції гідності
Тим часом місто тоді стояло німе без світла й води. Мешканці сиділи тихо, як миші. Тобто нікого було розхитувати. Однак за якийсь час ідола там все одно скинули.
Той, хто каже, що краще б економікою займалися – той лукавить. Коли в усіх українських містах і селах стовбичить убивця українського народу, то це свідчить про стан мізків. Із комунізмом у голові ніяка економіка не працюватиме.
Погоджуся, що самим фактом повалення Леніна мізки від комунізму не очищаються. Але це принаймні великий крок у цьому напрямку.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube