У міністерстві закордонних справ Польщі відреагували на гучну заяву глави відомства Радослава Сікорського про необхідність збивати російські ракети, що наближаються до польської території, у небі над Україною. Там зазначили, що таке висловлювання є особистою думкою міністра, а не позицією уряду.
Як передає "Укрінформ", про це сказав речник МЗС Польщі Павел Вронський, інформує UAINFO.org.
Як він пояснив, позиція очільника відомства полягає у тому, що для захисту жителів Польщі та запобігання нещастю потрібно використовувати будь-які можливості, і захист повітряного простору є обовʼязком держави.
"Це особиста думка міністра Сікорського, а не позиція польського уряду", – сказав Вронський.
Водночас, за словами представника польського зовнішньополітичного відомства, можливість збиття ракет і дронів армії Росії на значній висоті у повітряному просторі України мають дослідити військові. Він вважає, що розглядати варто кожен конкретний випадок.
"Якщо маємо таку можливість і Україна на це погоджується, то ми повинні нею скористатися. Але це особиста думка міністра", – додав він.
Водночас видання Europa Press повідомило, що позиція НАТО полягає у тому, що збиття Польщею російських ракет над Україною може мати наслідки для всього блоку.
Речник Північноатлантичного Альянсу, як пишуть журналісти, сказав, що НАТО несе відповідальність за запобігання подальшій ескалації війни Росії. Він наголосив, що НАТО не є стороною у війні й не прагне нею бути.
Співрозмовник також заявив, що кожен член Альянсу має право захищати свій повітряний простір, але попередив, що дії окремих держав на підтримку України "можуть також вплинути на НАТО в цілому".
Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Польща, а також сусіди-партнери України, зобов'язані збивати російські ракети, які перебувають в українському повітряному просторі, до того, як вони зайдуть у повітряний простір країн НАТО.
За словами Сікорського, Польща повинна забезпечити безпеку своїх громадян, попри побоювання, що перехоплення над українською територією може нібито втягнути НАТО у повномасштабну війну РФ та України.
"Членство в НАТО не скасовує відповідальності кожної країни за захист власного повітряного простору — це наш власний конституційний обов'язок… Я особисто вважаю, що коли ворожі ракети прямують до нашого повітряного простору, це буде законною самообороною, тому що коли вони перетинають наш повітряний простір, ризик того, що уламки можуть когось поранити, є значним", — додав він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube