Організація Об'єднаних Націй закликала Верховну Раду вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Про це йдеться в заяві ООН
Насильство щодо жінок і дівчат – це не лише порушення прав людини; воно руйнує життя жінок та їхніх родин по всій країні. В Україні жінки становлять 86% жертв зґвалтувань і 78% потерпілих від домашнього насильства.
Читайте також: Навіщо Україні потрібна Стамбульська конвенція
Руйнівний вплив насильства щодо жінок очевидний; але менш очевидним є шкідливий вплив на сім’ї, громаду, економіку й на розвиток країни в цілому.
Пандемія COVID-19 змінює спосіб нашого життя – у той час, як ситуація зближує багато сімей, інших вона, навпаки, роз’єднує. У сукупності, під тиском зростання безробіття та фінансових проблем, самоізоляції та відсутності соціальної взаємодії рівень домашнього насильства зростає тривожними темпами.
Ми засуджуємо нещодавні випадки мови ворожнечі та вербального й кібернасильства, спрямованих проти політикинь, державних діячок, захисниць прав людини та ґендерної рівності.
Читайте також: "Триста гіднюків". У Верховній Раді запахло "русским миром" – Береза
Адвокація за права жінок та ґендерну рівність за жодних обставин не повинна ставати причиною того, щоб захисники й захисниці прав людини наражалися на ризики погроз і нападів. Толерантність до таких проявів насильства сприяє нерівності чоловіків і жінок, поширенню ґендерних стереотипів, а також виправдовує дискримінацію щодо жінок і дівчат, посилюючи ґендерно-зумовлене насильство.
ООН в Україні закликає парламент України вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції та здійснити кроки, необхідні для створення суспільства, вільного від ґендерно-обумовленого насильства.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube