За останню добу на територію росії з окупованих територій Луганської області було фактично депортовано приблизно 13 тисяч місцевих мешканців.
Про це розповів співголова ГІ "Права Справа", громадський активіст, воєнний експерт Дмитро Снєгирьов, інформує UAINFO.org.
Йдеться про примусовий характер депортації. Варто зауважити, що певному відсотку депортованих вдалося повернутися до своїх домівок, або виїхати в інші країни розселення. За різними оцінками, кількість тих, кому вдалося вирватися з "братніх обіймів" країни-окупанта — 2000 — 2500 осіб.
Тих мешканців окупованих територій України, які залишилися на території рф направили у табори тимчасового розміщення.
Читайте також: Умєров: Кримських татар у срср називали зрадниками, а їхню депортацію – "спецоперацією"
Після процедури перевірки і так званої "фільтрації" депортовані мають самостійно шукати роботу та місце постійного проживання. Варто зауважити, що багато з тих хто залишився в рф розраховували на надання постійного житла та працевлаштування.
Нагадаю, що за повідомленнями уряду, станом на травень 2022 року з України депортовано 1 млн 200 тисяч українців. Людей примусово вивозять зі сходу країни: Маріуполя, Луганщини, Донеччини, Волновахи, Ізюма.
В свою чергу британська розвідка заявила, що рф готує примусову депортацію місцевого населення з Сєвєродонецька на окуповані території.
Так з 14 червня офіційні особи країни-окупанта та підтримувані ними представники квазіутворень "ЛНР" заявляють, що вони намагаються створити "гуманітарні коридори", щоб цивільні особи могли евакуюватися з Сєвєродонецька.
Зокрема, зазначається, що як раніше в Сирії, так і в Україні, Росія має прецедент використання односторонньо оголошених "гуманітарних" коридорів як механізму для маніпулювання простором бойових дій та примусового переміщення населення.
Читайте також: "У Росії закликають убити два мільйони українців, еліту. Решта має злякатися і мовчати" – Кузьо
Звернень щодо депортації з окупованої Херсонщини та півдня Запорізької області не було, однак потенційно це примусове вивезення українців можливе й у цих регіонах. Є поодинокі випадки вивезення людей з Київщини та Чернігівщини разом з відходом російської армії.
Таких людей знайшли у слідчому ізоляторі. Є випадок, коли сімейна пара змогла звільнитися на території Білорусі. Про полонених ніхто не піклувався відповідно до міжнародних законів.
Загалом з початку повномасштабної війни росіяни визнали депортацію 1 936 911 українців. Серед них 307 423 дитини.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube