Фото: Schmidt Ocean Institute
Океанографи відшукали підводну гору висотою 3109 метрів, тобто вищу за Олімп (2917 м) та вчетверо більшу за найвищий хмарочос у світі – дубайську вежу Бурдж Халіфа (830 м). Поруч з дивовижною знахідкою дослідники побачили рідкісного кальмара та інших невідомих морських істот.
Загадкова гора розташована в Тихому океані за 1448 кілометрів від узбережжя Чилі та займає площу близько 70 квадратних кілометрів. Вона є частиною підводного гірського хребта, де ростуть губчасті сади, стародавні корали та рідкісні морські види, яких вченим вдалось відзняти вперше, пише CNN, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Команда науковців під керівництвом Інституту океану Шмідта вивчала регіон за допомогою дослідницького судна R/V Falkor під час 28-денної експедиції. Дослідники склали карту гори за допомогою гідроакустичної системи під корпусом корабля.
"Звукові хвилі опускаються вниз і відбиваються від поверхні, і ми вимірюємо час, який потрібен, щоб повернутися та отримати вимірювання. З цього ми отримуємо справді гарне уявлення про підводний рельєф. Це важливо, тому що на цей момент лише близько 26% морського дна нанесено на карту з такою роздільною здатністю. А морське дно займає 71% поверхні нашої планети", – сказала виконавча директорка інституту Джотіка Вірмані.
Океанографи підрахували, що в усьому світі є принаймні 100 000 підводних гір, висота яких перевищує 1000 метрів. Вони забезпечують важливе середовище існування для різноманітних видів.
Рідкісний кальмар, примарний восьминіг та спагетті-монстри
Використовуючи підводного робота, команда дослідила один із гірських хребтів, знайшовши регіон, багатий на морське біорізноманіття.
Дослідники зафільмували примарного білого восьминога, якого назвали Casper. Це вперше цього живого молюска помітили в південній частині Тихого океану.
"Цей восьминіг ніколи ще не був спійманий, тому він ще не має наукової назви", – зазначила Джотіка Вірмані.
Вчені також помітили двох рідкісних сифонофорів Bathyphysa, відомих як летючі спагеті-монстри через їх струно подібний вигляд.
А ще команда науковців записала перші кадри живого кальмара Promachoteuthis, відомого лише з кількох зібраних зразків.
Дві попередні експедиції в січні та лютому у цей регіон Тихого океану каталогізували 150 раніше невідомих видів. Під час останньої експедиції було зібрано ще 20 нових відкриттів.
"У ході трьох експедицій нам вдалося нанести на карту та дослідити 25 підводних гір, а це досить велика кількість для дослідження. Я думаю, що ми маємо хороші дані як спільнота, які можна було б надати, щоб підтвердити, що це справді цікавий регіон для захисту", — наголосила Вірмані.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube