Синтетичний хімікат Бісфенол А (BPA), який широко застосовують у виробництві пластикових виробів, негативно впливає на мікробіом дитячого кишківника і призводить до ожиріння.
Дослідники з Іспанії вивчили понад 100 дітей у спробі зрозуміти вплив цього хімікату на мікробіом кишківника і його зв’язок з ожирінням у дітей, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
У дослідженні, опублікованому в mSystems, було виявлено, що діти з нормальною вагою мають більш різноманітне мікробне співтовариство кишківника, ніж діти з надмірною вагою або ожирінням. Це пов’язано з тим, що вплив BPA впливає на бактерії в ДКТ дітей з нормальною вагою.
Мікробіолог Маргарита Агілера зазначає, що ці результати підкреслюють складний взаємозв'язок між мікробіотою кишківника, BPA і дитячим ожирінням.
Автори планують продовжити вивчення впливу інших синтетичних хімікатів на мікробіом кишківника, що може призвести до нових методів запобігання дитячому ожирінню.
Це дослідження відображає зростаючий інтерес до впливу середовища на здоров’я і наголошує на необхідності більш суворого регулювання хімічних речовин, що використовуються в промисловості, для захисту громадського здоров’я.
ВРА (Бісфенол А, 2,2-біс (4-гідроксифеніл)пропан, дифенілолпропан технічний, діан, ДФП) — хімічна речовина, представлена зазвичай у вигляді гранул білого кольору (1−2 мм). Використовується протягом 50 років як затверджувач у виготовленні пластмаси, а також продуктів на основі пластмас.
У багатьох країнах світу застосування цієї речовини жорстко регулюється через доведений негативний вплив на здоров’я людини.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube