Діти до 5 років не повинні носити маски. Фото: Romrodinka/Depositphotos
Нове дослідження показує, що діти можуть передавати SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19, навіть якщо у них ніколи не з’являються симптоми, пише НВ.
Робота, яка була зосереджена на юних пацієнтах в Південній Кореї, дає важливе уявлення про роль, яку можуть відігравати діти в поширенні захворювання, підкреслюють американські медики.
«На відміну від американської системи охорони здоров’я, ті, у кого позитивний результат тесту на COVID-19 в Південній Кореї, залишаються в лікарні, поки не позбудуться інфекції, навіть якщо вони не мають симптомів», — пояснює доктор Роберта ДеБіазі, доктор медицини, начальник відділу дитячих хвороб в Дитячій національної лікарні у Вашингтоні.
Пацієнти були ідентифіковані шляхом відстеження контактів або появи симптомів. Близько 22% ніколи не виявляли жодних симптомів, у 20% спочатку симптоми не виявлялися, але симптоми розвинулися пізніше, а у 58% симптоми були при первісному тесті. В ході дослідження лікарні, де перебували ці діти, продовжували тестувати їх в середньому кожні три дні, що дає уявлення про те, як довго триває поширення вірусу з плином часу.
Читайте також: В Україні можуть ввести надзвичайний стан через коронавірус – Ляшко назвав головну умову
Результати дослідження показують, що тривалість симптомів варіювала від трьох днів до майже трьох тижнів. Також був значний розкид в тому, як довго діти продовжують передавати вірус і можуть бути потенційно заразними. Хоча вірус виявлявся в середньому близько двох з половиною тижнів у всій групі, значна частина дітей — приблизно п’ята частина безсимптомних пацієнтів і приблизно половина пацієнтів з симптомами — все ще виділяла вірус протягом трьох тижнів.
Роберта ДеБіазі пише в своєму коментарі, що в дослідженні відзначається кілька важливих моментів, які доповнюють базу знань про COVID-19 у дітей. Одна з них — велика кількість безсимптомних пацієнтів — приблизно п’ята частина групи, включеної в це дослідження. Інша причина полягає в тому, що діти — група, у якій, як вважається, розвивається в основному легке захворювання, яке швидко проходить, можуть зберігати симптоми протягом декількох тижнів.
Також наголошується, що третій і важливий момент — це тривалість поширення вірусу. Навіть безсимптомні діти продовжували виділяти вірус протягом тривалого часу після первинного тестування, що робило їх потенційними ключовими переносниками.
Читайте також: У ВООЗ шведську стратегію боротьби з COVID-19 назвали зразковою
Нарешті, коментатори відзначають, що дослідження перевірялося тільки на вірусне виділення з дихальних шляхів, хоча численні дослідження виявили вірус в інших рідинах організму, включаючи фекалії. Невідомо, яку роль ці інші джерела можуть зіграти в поширенні цього захворювання.
«Кожна з цих частин інформації, над збором якої ми, наші співробітники і інші вчені в усьому світі працюємо, має вирішальне значення для розробки політики, яка сповільнить швидкість передачі вірусу в нашому суспільстві», — говорить доктор ДеБіазі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram