Авторитетна соціологиня Євгенія Близнюк в інтерв'ю НВ пояснила, чому лікарі не стали для українців героями під час пандемії і рівень довіри до них лише 4%, інформує UAINFO.org.
За словами Близнюк, на рівень довіри лікарям вплинула суперечлива інформація про вакцинацію.
« З одного боку, Україна потрапила до групи тих країн, які не здатні забезпечити своїх громадян вакцинами швидко і масово. З іншого боку, самі лікарі під час пандемії стали носіями суперечливої інформації як про методи лікування хвороби, так і про необхідність вакцинації. Довіра не терпить невизначеності», — сказала соціолог.
Читайте також: Керівника реанімації з COVID-хворими у Лубнах застали п'яним на роботі. ВІДЕО
За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на 21 квітня 2021 року в Україні одну дозу вакцини від коронавірусу отримали 491 875 осіб, обидві дози вакцини отримали лише п’ятеро людей. Вакцинація в Україні почалася 24 лютого.
У деяких лікарнях медики відмовлялися від вакцинації. Зокрема, така ситуація склалася в Герцаївській районній лікарні Чернівецької області, Чернівецьких міських лікарнях № 3 і № 4 та Олександрівській лікарні Києва. Ті, хто відмовлявся вакцинуватися, посилалися на те, що вже перехворіли на коронавірус. Водночас, на думку імунолога Алли Волох, навіть у такому випадку варто вакцинуватися. А Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує взагалі не брати до уваги перед вакцинацією дані про те, чи хворів пацієнт на коронавірус останнім часом.
Читайте також: У Києві затримали двох лікарів, які вимагали кошти за видачу тіл померлих від COVID-19. ФОТО
Цей матеріал — частина інтерв'ю журналу НВ з Євгенією Близнюк. Повний текст інтерв'ю ви можете прочитати ТУТ .
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube