Дивлячись у дзеркало в ліфті, ми зазвичай поправляємо зачіску, пов'язуємо шарфик, помічаємо пляму або струшуємо порошинки з одягу, а іноді просто посміхаємося своєму зображенню. Мало хто замислюється, навіщо насправді у ліфтах висять дзеркала.
Ілюзія швидкості
У міру того, як житлові та офісні будівлі ставали все вищими та вищими, і підійматися сходами стало неможливо, будинки стали оснащувати ліфтами. Але, попри такий прогрес, людям все одно не подобалося гаяти час у ліфті, навіть якщо це займало всього кілька хвилин. Вони постійно скаржилися, що ліфт підіймається (і спускається) занадто повільно, інформує UAINFO.org з посиланням на Goodhouse.
В результаті в одному американському діловому центрі вибухнув скандал: менеджери обурювалися і писали скарги доти, доки компанії не довелося шукати вихід зі становища. Єдиним рішенням було вдосконалити моделі ліфтів, збільшивши швидкість підйому, але це виявилося неможливим через величезні витрати.
Читайте також: Чистота в домі: чотири правила, які допоможуть швидко навести та надовго зберегти порядок
І рішення було знайдено! Замість міняти всю конструкцію ліфта, до проблеми підійшли з іншого боку: у кабінках повісили великі дзеркала. Тепер пасажири підіймалися і спускалися, розглядаючи своє зображення і крадькома спостерігаючи за сусідами, що стояли поряд. З'явилася ілюзія, що час поїздки прискорився, а люди змогли думати про щось ще, крім того, що вони даремно витрачають дорогоцінні хвилини. Пасажири стали відзначати, що ліфти стали справді підійматися швидше, хоча конструкція та час підйому ліфта не змінилися.
Клаустрофобія
Клаустрофобія у ліфті – дуже поширена проблема. Невеликий простір, брак повітря, нездатність зрозуміти принцип роботи механізму, страх висоти та інші страхи турбують людей і викликають занепокоєння. Наявність дзеркала в ліфті допомагає розв'язати ці проблеми: зменшити тривожність, створити відчуття більшого простору, зробити його менш щільним та маленьким. Крім того, у пасажира в ліфті на підсвідомому рівні не виникає відчуття, що він один, як у пастці, адже він бачить своє зображення у дзеркалі.
Безпека
Дзеркало створює відчуття безпеки, коли у кабіни їдуть незнайомі люди. Воно дозволяє непомітно стежити за чужими рухами. Психологи запевняють, що наявність дзеркала позитивно впливає на пасажирів та сприяє дотриманню загальноприйнятих норм поведінки. Виявляється, у кабінках із дзеркалами дуже рідкісні випадки вандалізму. Коли людина бачить себе у відображенні, вона починає поводитися «пристойно», навіть віч-на-віч із самою собою. Отже, дзеркало в ліфті – це не просто елемент дизайну, а своєрідний захід психологічного впливу на пасажира.
Читайте також: Экономия и безопасность: какую технику нужно всегда отключать от розеток, а какую нет
Нудьга
У ліфті дуже легко занудьгувати, а дзеркало – спосіб відволіктися. Адже краще дивитися на своє зображення, ніж у порожню стіну або в підлогу. Тим більше, що мобільний зв'язок у ліфтах досі не завжди доступний.
Допомога людям з обмеженими можливостями
Дзеркало допомагає людині в інвалідному візку підійматися на ліфті без необхідності у ньому розвертатися. Розміри ліфта не завжди дозволяють розвернутися в ньому в інвалідному візку, у цьому випадку допомагає дзеркало: дивлячись на зображення, можна безпечно заїхати та виїхати з кабіни заднім ходом, не розвертаючись.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube