Стрічка "20 днів у Маріуполі" отримала премію Британської академії кіно та телевізійних мистецтв (BAFTA) як найкращий документальний фільм.
Про це повідомляється на сайті премії. Церемонія нагородження відбулася в Королівській фестивальній залі в Лондоні 18 лютого, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
На сцену за нагородою піднялися режисер фільму Мстислав Чернов, продюсерка Василиса Степаненко, яка разом із ним та фотокореспондентом Євгеном Малолєткою працювала в оточеному Маріуполі 2022 року.
Також при врученні нагороди були присутні кінопродюсерки Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.
Фільм також був номінований як "Найкращий фільм іноземною мовою".
Однак у цій категорії перемогла стрічка "Зона інтересу" Джонатана Ґлейзера, що виходить в український прокат з 22 лютого. Вона ж отримала нагороди в номінаціях "Найкращий звук" та "Найкращий британський фільм".
BAFTA – щорічна кінопремія, яку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва. Її називають британським аналогом "Оскара".
"20 днів у Маріуполі" номінований і на "Оскар" як "Найкращий документальний фільм". Церемонія нагородження відбудеться 11 березня.
Що відомо про фільм "20 днів у Маріуполі"
"20 днів у Маріуполі" показує жахи облоги українського міста російською армією з 24 лютого 2022 року. Це режисерський дебют військового кореспондента, фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.
Фільм створено у співпраці Associated Press та американських документалістів із Frontline. Також до створення картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсер та журналіст Василіса Степаненко. За роботу в Маріуполі вони здобули Пулітцерівську премію.
Прем'єра відбулася 21 січня 2023 року на найбільшому в США фестивалі незалежного кіно Sundance, де фільм потрапив до конкурсної програми "Світове документальне кіно" і отримав "Приз глядачів".
Станом на січень 2024 року "20 днів у Маріуполі" отримав більше 20 нагород і 40 номінацій. Його показали перед засіданням Генасамблеї ООН у вересні 2023 року. Стрічка стала найбільш касовим українським документальним фільмом.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube