Перемогу в першому турі виборів до Сейму Литви здобула опозиційна консервативна партія Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи

Про це із посиланням на портал Delfi повідомила "Європейська правда", інформує UAINFO.org.

За даними Головної виборчої комісії Литви, результати всіх 1989 дільниць показують, що за консерваторів проголосувало 24,8% виборців, і вони отримають 23 мандати в парламенті. Слід зазначити, що членом цієї партії є друг України, експрем'єр Литви Андрюс Кубілюс.

Читайте також: Дипломат розповів, чого бракує "Люблінському трикутникові" України, Польщі й Литви

Правлячий зараз Союз "селян" і "зелених" отримав 17,5% голосів і 16 мандатів, Партія праці – 9,47% і дев'ять мандатів, Литовська соціал-демократична партія – 9,26% і вісім мандатів.

Тим часом Виборча акція поляків Литви – Союз християнських сімей (ІАПЛ – СХС) і Литовська соціал-демократична Трудова партія, які входять зараз до складу правлячої коаліції, не змогли подолати п'ятивідсотковий бар'єр.

Партія свободи, яка вперше брала участь у виборах, отримала понад 9,02% голосів і забезпечила собі вісім мандатів, рух лібералів — 6,79% і шість мандатів.

Читайте також: Брутальний "крок назустріч" від Дуди. Чи згадають про гідність у Зеленського? ФОТО

У багатомандатному окрузі партії ділять 70 мандатів зі 141. Ще 71 парламентаря обирають в одномандатних округах. У багатомандатному окрузі списки кандидатів висунули 17 партій.

Другий тур виборів відбудеться 25 жовтня. У ньому змагатимуться кандидати, які посіли в одномандатних округах два перших місця.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube